Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Szef MSZ Polski przedstawił warunki poprawy stosunków z Rosją
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 17 listopad 2016 10:30 Autor: admin

Szef MSZ Polski przedstawił warunki poprawy stosunków z Rosją

Szef MSZ Polski przedstawił warunki poprawy stosunków z Rosją foto: Wikimedia Commons/CC

Szef MSZ Polski Witold Waszczykowski skomentował oświadczenia prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie dialogu politycznego między państwami, przedstawiając warunki poprawy stosunków z Rosją.

W ubiegłym tygodniu Putin podczas ceremonii przyjęcia listów uwierzytelniających od nowych ambasadorów w Rosji, w tym od przedstawiciela dyplomatycznego Polski Włodzimierza Marciniaka oznajmił, że Moskwa jest gotowa do wznowienia dialogu politycznego z Warszawą na zasadzie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu. Moskwa ze swojej strony jest gotowa zrobić wszystko, aby osiągnąć ten cel.

„Zgadzam się z tą oceną, tylko ja bym podkreślił słowo „wzajemne”. Jeśli Rosja domaga się od nas szacunku i pragmatyzmu, to tak samo my domagamy się tego od niej. Prezydent Putin mówi, że jest gotowy zrobić wszystko, to ja odpowiadam: nie musi być wszystko, niech zacznie od tego, że odda wrak i zniesie sankcje gospodarcze, którymi objęta jest Polska. Wtedy wrócimy do pragmatycznego sposobu rozmawiania” — oznajmił Waszczykowski w wywiadzie dla agencji PAP.

„Rosja nie musi robić wszystkiego, jest kilka kwestii, gestów, które mogłaby zrobić i na pewno te relacje by się znacząco poprawiły” — podsumował minister.

Samolot Tu-154 prezydenta Kaczyńskiego rozbił się przy podejściu do lądowania na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. Na pokładzie znajdowało się 96 osób: 88 pasażerów i ośmiu członków załogi, którzy mieli wziąć udział w uroczystościach żałobnych w Katyniu. Nikt nie przeżył.

Rzecznik Komitetu Śledczego Rosji Władimir Markin oznajmił, że zgodnie z prawem międzynarodowym wrak samolotu rozbitego pod Smoleńskiem nie może zostać przekazany Polsce przed zakończeniem działań śledczych.

https://pl.sputniknews.com/


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 17 listopad 2016 15:38
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Szef MSZ Polski przedstawił warunki poprawy stosunków z Rosją