Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Komisja Amber Gold jest żenująca
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 17 listopad 2016 12:38 Napisał

Komisja Amber Gold jest żenująca

Milczenie jest złotem. Gdyby sejmowa komisja w sprawie afery Amber Gold milczała, a przysłowie mogło okazać się rzeczywistością, byłaby to jedyna szansa na zwrot strat oszukanym Polakom.

Po kilkunastu minutach przysłuchiwania się przesłuchaniu przełączyłem telewizor na inny kanał.

To co prezentują członkowie komisji włącznie z jej przewodniczącą to żenada. To pokaz prawniczej indolencji.

Miałem okazję oglądać sporo relacji z głośnych procesów sądowych w USA. Lubiłem je oglądać, gdyż był to doskonały pokaz logicznego myślenia zadających pytania prokuratorów oraz obrońców.

Do każdego przesłuchania byli perfekcyjnie przygotowani. Pytania były opracowane w idealnej kolejności, w tym także ewentualne pytania dodatkowe związane z różnymi przewidywanymi odpowiedziami osoby przesłuchiwanej. Prokurator czy obrońca nie mógł być ani zaskoczony, ani też zwodzony odpowiedzią w stylu "nie pamiętam".

Na taką okoliczność pytający ma przygotowany zestaw pytań odświeżających pamięć, z reguły to osoba przesłuchiwana woli pamiętać i najczęściej potrafi opowiedzieć o zdarzeniach sprzed wielu lat z dokładnością czasową co do sekundy.

Czasami wydawało się, że zadawane są pytania nie mające związku ze sprawą i zdarza się, że obrona lub sąd mają takie wrażenie, ale pada odpowiedź że dopiero za chwilę okaże się do czego pytający zmierza.

Ręce mi opadły i sięgnęły po pilota, aby przełączyć kanał kiedy usłyszałem jak zadający pytanie z dziecięcą szczerością i takimże uśmiechem na ustach tłumaczył pani policjantce do czego zmierza. Stało się tak, gdyż nie potrafił precyzyjnie i jasno sformułować pytania.

Zresztą z tego co widać, pytania pojawiają się magicznie jak "królik w kapeluszu" magika w cyrku. Sejmowa Komisja to też cyrk i pewnie też dlatego, że taki jest kształt budynku.

We wspomnianych procesach z zadającym pytanie współpracuje na bieżąco w sądzie cały sztab asystentów gotowych na kontrakcję w przypadku "wymijającej odpowiedzi".

Weźmy przykład - policjantka odpowiada, że nie wie czy wiedziała czy bohater jej dochodzenia był karany i kiedy się ewentualnie o tym dowiedziała.

A wystarczyło najpierw odpytać ją o standardowe postępowanie policjant w przypadku kiedy dostaje sprawę do prowadzenia. Przypuszczam że sprawdzenie czy podejrzany jest osobą karaną należy do pierwszych czynności jakie policjant wykonuje. Tak wskazuje logika. Najpierw zbiera się wszelkie możliwe informacje o "figurancie" łącznie z jego wyczynami na Facebooku i innych kontach społecznościowych, analizuje się wszystkie jego możliwe kontakty, powiązania miejsca pobytu, transportu, środki komunikacji. To policyjny alfabet.

Skoro to jest standard to wtedy łatwo zadać pytanie dlaczego w tym konkretnym wypadku takiego standardu pani policjant nie zachowała.

Ale Komisja w takich przypadkach bezradnie rozkłada ręce. Bezradnie bo ci ludzie nie mają pojęcia o fachowym działaniu. To są politycy z wykształceniem prawniczym, ale mający zero praktyki. Takich speców od niczego lawy sejmowe są pełne. Nieużyteczni nieudacznicy.

Już widać, że pieniądze zamiast na działalność Komisji lepiej przeznaczyć na odszkodowania dla poszkodowanych ludzi.

Czy warto wydawać kolejne miliony po to tylko aby postraszyć Tuska? Przecież kiedy on stawi się przed Komisją ośmieszy tych dupków bardziej niż Balcerowicz i Michnik łącznie.

Stać nas na taki cyrk? Nie lepiej kupić za te pieniądze jeszcze jednego Golfstreama dla VIP-ów albo leki dla osób chorych na raka?

Bo szybciej można uleczyć raka jelit  niż raka elit.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza wolkar Piątek, 18 listopad 2016 06:05 napisane przez wolkar

    Panie Mi Ur - to co Pan pisze trzyma się kupy, ale byłoby bardziej zrozumiałe, gdybyś Pan stosował interpunkcję...

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 17 listopad 2016 19:10