Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Prezydent Duda płaszczy się przed Poroszenką a Ukraiński historyk kpi z Polski
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 03 grudzień 2016 18:14 Napisał

Prezydent Duda płaszczy się przed Poroszenką a Ukraiński historyk kpi z Polski

Zupełnie niezrozumiała jest polityka Polski wobec Ukrainy. Zresztą trzeba zapytać kto, dlaczego i na jakiej podstawie określa polską politykę zagraniczną. Czy jest to osobiste widzi mi się Prezydenta, Premiera, Ministra Spraw zagranicznych? Dlaczego kierunków i celów politycznych nie ustanawia Parlament i nie są one poddawane pod osąd społeczny.

Polityka Polski wobec Ukrainy nie ma żadnych logicznych podstaw. Oferujemy naszym wschodnim sąsiadom wszelaką pomoc, nadstawiamy karku w konflikcie z Rosją, przyjmujemy setki tysięcy ich ekonomicznych uchodźców. Oferujemy (będąc łazarzami ekonomicznymi) ekonomiczne wsparcie w czasie gdy cały Zachód się na Ukrainę wypiął.

Za to Ukraina rzuca na nas co raz to nowe obelgi, gloryfikuje zbrodniarzy którzy mordowali Polaków, stawia przed nami coraz to nowe żądania.

Co mamy za to? Ruskie sankcje i takie oto opinie.

Dążycie do samoizolacji, a Ukraina potrzebuje skutecznego sojusznika na Zachodzie. Dzisiejsza Polska nie spełnia tego kryterium...

Tak twierdzi Prof. Jarosław Hrycak - historyk Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

– Polska staje się innym krajem. Weszła na ścieżkę prowadzącą do wyeliminowania się na własne życzenie z klubu wielkich graczy międzynarodowej polityki. Polska dąży do samoizolacji, a Ukraina potrzebuje skutecznego sojusznika na Zachodzie. Dzisiejsza Polska nie spełnia tego kryterium.

Nie wiemy, co zrobi Donald Trump. Nie wiemy, co będzie z Unią po Brexicie. I skoro przestaliście być ważnym członkiem zachodniej wspólnoty, oś Kijów – Warszawa nie będzie mieć dla nas takiego znaczenia jak kilka lat temu.

Co dobrego może zrobić Polska?

– Nic. No, może prawie nic.

– Kijów potrzebuje iść do Berlina, zwłaszcza teraz, gdy Niemcy są jednym z nielicznych jasnych punktów na mapie Unii. Warszawa natomiast idzie od Berlina. Ukraina musi pokonać historię – a Polska powraca do historii. Premier Szydło oznajmia, że w Polsce jest milion uchodźców z Ukrainy i nie może już zajmować się Syryjczykami. To nieprawda, bo Ukraińcy w Polsce nie są problemem humanitarnym, tylko cenioną siłą roboczą i studentami. Takie słowa bolą.

Zaszła u was zmiana, która niszczy polsko-europejską chemię. Skoro tak, chemia polsko-ukraińska nie ma już takiego znaczenia.

Ukraińcy muszą się dzisiaj martwić, czy w Polsce górą będzie narodowy egoizm. Ale w historii nie ma nic stałego i stabilnego. I nawet zmiany na lepsze są możliwe. Zachód przeszedł przez wiele kryzysów i jego upadek zapowiadają już co najmniej od stu lat. Kryzys to jest wręcz drugie imię Zachodu. Nie warto tylko narzekać, to byłaby klęska. Skończył się polsko-ukraiński miesiąc miodowy, ale małżeństwo można jeszcze ułożyć.

Nawet jeśli są to słowa wyrwane z kontekstu, nawet jeśli są to prywatne opinie pana profesora to nie biorą sie one z próżni.

(http://wyborcza.pl/7,75968,21060081,ukrainski-historyk-takiej-polski-juz-nam-nie-potrzeba.html)

Czy to ten polski narodowy egoizm pcha polskich polityków do płaszczenia się przed Ukrainą?

Co Ukraina oferuje Polsce w zamian? Jeszcze milion uchodźców na miejsce Polaków którzy uciekli na Zachód Europy? Ukraińcy też uciekają na Zachód Europy i za chwilę staną się całkiem sporawą mniejszością narodową i zaczną stawiać nie mniejsze wymagania niż Islamiści.

Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy nam to w ogóle potrzebne?

Pytałem wcześniej o to kto określa polską politykę zagraniczną, także wobec Ukrainy. No chyba nie Prezes jednej z partii , chwilowo w Polsce rządzącej.

Prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z Prezydentem Ukrainy. Rozmowa przewidziana na 40 min.trwała prawie 2 godz. Omówiono wzajemne stosunki Polski i Ukrainy.Prezes PiS podkreślił, że niepodległość Ukrainy i wspieranie jej dążeń do Unii Europejskiej jest polska racją stanu. Równocześnie bardzo mocno postawił wątek historyczny,a stanowcze odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA uznał za warunek zarówno zbliżenia z Polską jak i Europą. – mówi Beata Mazurek.

Czy faktycznie jakieś słowa jakiegoś polityka Ukraińskiego i to w jednym, ważnym aczkolwiek teraz tylko historycznym temacie mają przesądzać o tym ile i jak inwestujemy w Ukrainę.

A będąc krajem zadłużonym na prawie bilion inwestujemy w nasze, moim zdaniem, największe zagrożenie. Wzmacniamy naszego potencjalnie największego rywala w Europie Wschodniej który po wejściu do Unii zrobi wszystko aby się wysforować przed Polskę i zepchnąć nas na margines.

"Dążycie do samoizolacji" - mówi profesor Hrycak i jestem pewien, że w osiągnięciu tego celu Polska może liczyć na Ukrainę.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(20 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 03 grudzień 2016 21:15
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Prezydent Duda płaszczy się przed Poroszenką a Ukraiński historyk kpi z Polski