Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Wysoka pensja Kijowskiego w KOD. Nie broni demokracji charytatywnie
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 05 styczeń 2017 00:46 Autor: admin

Wysoka pensja Kijowskiego w KOD. Nie broni demokracji charytatywnie

Lider KOD wraz z żoną prowadzą od maja 2014 roku spółkę MKM-Studio, która świadczy doradztwo w zakresie informatyki. Okazuje się, że KOD zapłacił spółce w ciągu pół roku sześć faktur – każda na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto. Faktury te wystawił osobiście sam… Mateusz Kijowski.

W dokumentach, oprócz standardowych usług, jak opłaty za hosting strony internetowej czy obsługa domeny, znajdują się specjalistyczne czynności serwisowe. Specjaliści z branży IT przyznają, że ceny są znacząco zawyżone.

Pieniądze dla Kijowskiego pochodziły ze zbiórek publicznych. Lider KOD zdawał się traktować pieniądze przekazywane firmie MKM Studio jako swoistą pensję w walce o demokrację.

Rzeczywiście otrzymałem do realizacji faktury wystawione przez MKM-Studio dla Komitetu Społeczny „Komitet Obrony Demokracji”. Wszystkie przelewy zrealizowałem – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Chabora, skarbnik KOD.

Kijowski kłamca

Na jednym ze spotkań z sympatykami KOD, Kijowskiemu zadano pytanie z czego się utrzymuje. Odpowiedział, że utrzymuje go rodzina i nie pobiera pieniędzy za działalność związaną z Komitetem Obrony Demokracji. Deklarował to również na Facebooku.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 styczeń 2017 04:29
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Wysoka pensja Kijowskiego w KOD. Nie broni demokracji charytatywnie