Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Ukraina musi odrzucić kult Bandery jeśli chce wejść do Europy, powiedział Jarosław Kaczyński
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 09 luty 2017 10:29 Autor: admin

Ukraina musi odrzucić kult Bandery jeśli chce wejść do Europy, powiedział Jarosław Kaczyński

Po kilkuletnim wspieraniu nowego ukraińskiego rządu nastąpiła chwila zwątpienia. Nikt już nie ukrywa, że na Ukrainie odradza się kult zbrodniarza Stepana Bandery i staje się on coraz silniejszy. Gloryfikacja masowego mordercy Polaków jest naturalnie szkodliwa dla relacji polsko-ukraińskich, na co zaczął zwracać uwagę szef PiS, Jarosław Kaczyński.

W zeszłym miesiącu zniszczony został monument w Hucie Pieniackiej, który przypomina o Polakach mordowanych w 1944 roku przez ukraińskich ochotników, tworzących oddziały SS-Galizien. Na pomnikach namalowano flagi Ukrainy i UPA, a także nazistowski symbol SS. Dziś miał miejsce kolejny antypolski incydent - dwie osoby zabrudziły czerwoną farbą siedzibę polskiego konsulatu we Lwowie i zostawiły napis: "Nasza ziemia". Nie wiadomo jednak czy faktycznie dokonali tego banderowcy, czy była to czyjaś prowokacja, mająca na celu zaognienie konfliktu polsko-ukraińskiego.

Jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński z jakiegoś powodu dopiero teraz zaczął wskazywać, że część Ukraińców otwarcie uznaje Stepana Banderę za bohatera narodowego, co z naszego punktu widzenia jest niedopuszczalne. W związku z tym, Ukraina została teraz postawiona przed ważnym wyborem.

"Poziom ignorowania przez władze w Kijowie spraw związanych z ludobójstwem dokonanym na naszych obywatelach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, a często też zakłamywania ich prawdziwego przebiegu, gloryfikowania sprawców, przekroczył granice akceptowalności."

Jarosław Kaczyński powiedział, że Ukraina może zintegrować się z Europą i Zachodem, ale musi zrezygnować z gloryfikowania Bandery. W przeciwnym wypadku, pozostanie jej integracja ze Wschodem, a zatem Ukraina znów zostałaby przeciągnięta w rosyjską strefę wpływów. Jest to trochę zaskakujące, że mówi to ta sama osoba, która jeszcze kilka lat temu popierała rewolucję u naszego sąsiada.

Przekaz Kaczyńskiego daje nam do zrozumienia, że przyszłość Ukrainy jest niepewna. Nowe władze Stanów Zjednoczonych mają zupełnie inne spojrzenie na relacje z Rosją. Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie ostatecznie do sytuacji w której to Polska zostanie osamotniona w pomaganiu Ukrainie w jej walce z Rosją, albo w wyniku kompletnej banderyzacji odwrócimy się od tego państwa, przez co zyskamy sobie potężnego wroga.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 09 luty 2017 10:45
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Ukraina musi odrzucić kult Bandery jeśli chce wejść do Europy, powiedział Jarosław Kaczyński