Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Schetyna panicznie boi się powrotu Tuska. Kaczyński tego powrotu chce
Kategoria: Polityka polska   Wtorek, 07 marzec 2017 15:40 Napisał

Schetyna panicznie boi się powrotu Tuska. Kaczyński tego powrotu chce

Mało kto zwraca uwagę na prawdziwy podtekst wojny o Tuska. Pomińmy skutki szkodnictwa, jakie spowodował Donald Kopacz, przesiadując w Brukseli. Szkodnictwa nie tylko dla Polski ale i dla Europy. Jedyny pożytek z niego miała jego pani - Merkel. Ale i to może wkrótce okazać się złudne, bo pozycja protektorki Tuska jest tak samo stabilna jak i jego samego.

Przejdźmy do realiów. Schetyna panicznie boi się powrotu Tuska do Polski, gdyż wówczas jego dni będą ostatecznie policzone. Schetyna był na tyle nierozsądny, że nie pozbawił wpływów w partii gwardzistów Donalda. Bał się. Za to Tusk bez najmniejszej żenady w okresie puczu w Sejmie zademonstrował swoją rolę i wpływy w Polsce - we Wrocławiu, czyli na boisku Schetyny.

Grzegorza Dyndały tam wówczas nie było.

Po zgłoszeniu przez  rząd Polski kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, Schetyna wpadł w panikę. W trybie ekspresowym Zarząd Platformy Obywatelskiej na wniosek przewodniczącego partii Grzegorza Schetyny zdecydował o wykluczeniu Jacka Saryusz-Wolskiego z szeregów partii. Podobno oznacza to także wykluczenie Saryusz-Wolskiego z Europejskiej Partii Ludowej.

Nawet nie wiadomo czy i w jakich okoliczność Zarząd PO tego wyczynu dokonał i czy się w ogóle zebrał, czy załatwiono to jedynie "na telefon". Jak to się ma do przestrzegania zasad demokracji, gdy skazuje się człowieka bez posłuchania jego racji?

Za to powrotu Tuska nie obawia się Jarosław Kaczyński. Wprost przeciwnie. Tego powrotu musi się obawiać Tusk.

Z jakiego powodu? Ano. Jeden wystarczy - brak immunitetu. Tusk nie jest posłem - ani w Polsce, ani w Brukseli. W dniu, w którym wyleci z pracy, stanie się zwykłym obywatelem i kto wie czy nie takim znanym tylko z inicjałów.

A zasług na akt oskarżenia i to nie jeden zdążył sobie nazbierać. Ciekaw jestem co będzie pierwsze - wezwanie przed Komisję Amber Gold, czy Europejski Nakaz Aresztowania.

A tego Schetyna nie powinien się obawiać i to on powinien być największym sojusznikiem PiS w bojkotowaniu reelekcji Tuska oraz liderem gwarantującym kolejną kadencję rządów PiS. Bo jak długo PiS będzie rządził w Polsce, tak długo jego największy wróg musi się trzymać z daleka.

PS. Agencja Associated Press pisze;

Poland names counter-candidate to Tusk as EU leader.

Kontrkandydata dla Tuska? A czyim to kandydatem jest pan Tusk?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 marzec 2017 18:12
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Schetyna panicznie boi się powrotu Tuska. Kaczyński tego powrotu chce