Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 12 marzec 2017 17:51 Napisał

Konflikt Holendersko - Turecki zwiastunem konfliktu Polsko - Ukraińskiego

Miłe są złego początki. Było bardzo miło wtedy, gdy tureccy imigranci uzupełniali luki na rynku pracy w Niemczech i pozostałych krajach Europy Zachodniej. Tureccy Murzyni wykonywali prace, których "elicie imperializmu" się robić nie chciało.

Później do Turków dołączyli imigranci z Polski.

Fatma Betul Sayan, turecka minister ds. rodziny i polityki społecznej, nie została dopuszczona przez holenderskie władze do wzięcia udziału w wiecu poparcia dla prezydenta Erdogana. Policja rozpędziła demonstrantów, a stosunki turecko-holenderskie są coraz gorsze.

Czy jest dopuszczalne prowadzenie kampanii wyborczej wśród obywateli przebywających na terytorium innego kraju? Czy należy potępiać przedstawicielkę państwa Tureckiego?

Przypomnijmy sobie:

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w czasie jednodniowej wizyty w Londynie mówił na spotkaniach z Polonią, studentami polskimi oraz w wywiadach dla Polskiego Radia Londyn i tygodnika "Cooltura" o swojej wizji prezydentury łączącej Polaków.

To co prawda nie demonstracja uliczna, ale kampania wyborcza to kampania polityczna. Przypomnijmy sobie kto i gdzie agitował poza granicami Polski w czasie ostatniej kampanii wyborczej w 2015 roku.

To Turcy w Holandii. Ale popatrzmy na zagrożenia jakie mogą pojawić się w Polsce. My też mamy już przerosty imigracyjne.

Nikt nie wie ilu imigrantów Ukraińskich znajduje się legalnie lub mniej legalnie na terytorium Polski. Prawdą jest, że nasi "goście" pełnią w Polsce podobną rolę jak Turcy w Niemczech czy Holandii, albo Polacy w Anglii i Irlandii. Pracują bardzo cięzko za nędzne nawet jak na polskie warunki wynagrodzenie. Ale ten etap się kiedyś zakończy.

Przyjdzie moment upominania się o swoje. Oglądałem właśnie w TV wywiady z nielegalnymi imigrantami w USA. Oni też podnoszą głowy mimo że są zagrożeni bezwzględną, natychmiastową deportacją.

W Polsce Ukraińcy też już powodują konflikty.

To pierwsza próba sił w Lublinie. Niby drobny incydent, ale to z małej iskry powstają pożary w których płoną lasy. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jak dotychczas Polska nie wypracowała żadnej polityki imigracyjnej. Co gorsza, łatwiej jest wjechać do polski i zamieszkać osobom z obcych krajów niż repatriantom, którzy nigdy nie stracili polskiego obywatelstwa.

Ba. Okazuje się, że nawet powroty Polaków w wyniku Brexitu stanowią w naszym państwie problem.

Poland’s cities are thriving again as thousands return home since Brexit vote

Tak pisze The Sun. Jest w artykule poświęconym tej sprawie sporo propagandy, ale pamiętamy że jeszcze w czasie w kampanii wyborczej ostrzegano Polaków przed powrotem do kraju.

W Ewangelii jest mowa o tym że o nadchodzącej katastrofie świata będą nas ostrzegały drobne znaki, których nie powinniśmy nie zauważyć.

Ten przypadek z Holandii jest takim właśnie znakiem.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(27 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 12 marzec 2017 19:40