Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 25 marzec 2017 15:25 Napisał

Pieczeń Rzymska

Po Traktacie Lizbońskim dostaniemy do strawienia Pieczeń Rzymską. Należy się obawiać że będzie tak strawna jak potrawy jakie serwował nam pseudo kucharz Makłowicz, który nie potrafił nawet pokrajać zieleniny.

Po raz kolejny społeczeństwo polskie jest przedmiotem socjologicznego zabiegu wykonaniu polskiego rządu który wmawia nam:

Do końca zwlekaliśmy z zatwierdzeniem tekstu wspólnej Deklaracji, ale ostatecznie ją podpiszemy. Wynegocjowany tekst Deklaracji Rzymskiej, to tekst, który premier polskiego rządu, może podpisać, "ze względu na to, że jest to tekst dla Polski bezpieczny".


- Jedność i niepodzielność Europy, ten zapis znalazł się w Deklaracji i to jest sukces polskiej dyplomacji, ponieważ stawialiśmy ten warunek bardzo mocno - powiedziała pani premier.
Ciekawe co to sformułowanie znaczy i dlaczego "nie było od początku zgody wszystkich państw, żeby taki zapis się znalazł" i komu takie sformułowanie przeszkadzało. Skoro wspomina się o takich problemach to trzeba je jasno sformułować - Polacy są w stanie takie rzeczy pojąć, jesteśmy wystarczająco mądrym narodem.

Drugim warunkiem Polski jest oczekiwanie, ażeby wspólny rynek nie był podzielony, nie był niszczony poprzez przyjmowanie rozwiązań socjalnych, które uderzałyby w podział tego rynku.

Trzecim była polityka obronna UE,  była realizowana w ścisłym powiązaniu z polityką NATO. Czwartym, odpowiednia pozycja parlamentów narodowych w procesie legislacyjnym.

Moim zdaniem brak tu warunku podstawowego, czyli zapisu aby Europa była Europą dwóch prędkości, gdyż jak długo będą takie dysproporcje w poziomie życia, infrastrukturze, rozwoju gospodarczym jak obecnie, tak długo nie dojdzie do jej zjednoczenia.

Dlatego musi nastąpić przyspieszenie w krajach, które od standardu europejskiego odstają (Europa środkowo - wschodnia). Wobec tych krajów należy zastosować priorytety. Natomiast kraje wyżej rozwinięte muszą zwolnić i wspomagać kraje biedniejsze.

Z doświadczenia Niemiec widzimy, że wyrównanie poziomu na terenach byłego NRD nie następuje w takim tempie w jakim Niemcy chciałyby to widzieć. Dlatego właśnie realizację tego zadania należy podjąć bez zwłoki.

Dla towarzystwa Cygan dał się powiesić

Wydaje się, że polityka polskiego rządu tak właśnie wygląda. Zwracam uwagę, że w sytuacji gdy rząd polski przygotowuje Polsce takie porozumienie jakie ma być podpisane w Rzymie, powinna na ten temat odbyć się dyskusja publiczna i parlamentarna.

Ani jednej, ani drugiej nie zauważyłem. Naród polski powinien mieć świadomość jaki los mu rząd gotuje, a rząd powinien mieć od Narodu upoważnienie do negocjacji. W innym przypadku realizujemy czyjeś widzimisię. Czyje i dlaczego?

Na wstępie wspomniałem, że taki "pasztet" (pieczeń) szykuje się nam po raz drugi. Owszem. Przypomnę że całkiem niedawno Polska podpisała układ CETA najpierw nas zwodząc mętnymi wypowiedziami. Premier Beata Szydło podczas konferencji po posiedzeniu rządu uspokajała: "Polska nie przystąpi do umowy CETA, jeśli nie będzie nam ona gwarantowała tego, co uważamy za istotne", nic nie wskazuje na to, żeby Polska tej umowy miała nie podpisać.

Czy polski rynek zostanie zalany przez tanią i niezdrową żywność GMO, czy znikną małe gospodarstwa rolne, czy nastąpi utrata tysięcy miejsc pracy oraz dewastacja środowiska - przekonamy się wkrótce. Faktem jest, że USA w najbliższym czasie zamierzają odejść od podobnego układu NAFTA i już odeszły od układu TTIP.

A my idziemy jak "barany" na rzeź i happening jaki odbył się na terenie obozu Auschwitz powinien odbyć się przed siedzibą rządu.

PS. Nawiązując do wideorelacji z wyjazdu polskiej delegacji. Czy to nie czas najwyższy, aby Ministrem Spraw Zagranicznych został facet, który naprawdę trzyma to ministerstwo w kupie? Dlaczego z panią premier nie pojechał szef resortu? Czy pani Premier obawia się aby znowu nie palnął jakiejś głupoty i wzięła ze sobą kogoś kto naprawdę zna się na swojej robocie i jest "na poziomie"?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 25 marzec 2017 17:30