Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Między Andrzejem Dudą a Angelą Merkel
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 29 wrzesień 2017 06:56 Autor: admin

Między Andrzejem Dudą a Angelą Merkel

W minionych kilku dniach miały miejsce dwa wydarzenia bez istotnego znaczenia dla Polski i jak to u nas z okazji takich wydarzeń mnóstwo spekulacji, błyskotliwych komentarzy i mało odkrywczych analiz.

Pierwszym wydarzeniem było ogłoszenie przez prezydenta Andrzeja Dudę projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Miała być rewolucja wyszedł pic i pomada. Miał się ukazać mąż stanu, wyszedł celebryta. Ostatecznie okazało się, że nie chodziło o naprawę systemu sadownictwa, ale o przechwycenie jak największej części władzy i jeszcze bardziej o zyskanie popularności w sondażach.

Jeżeli prezydent Rzeczypospolitej wszem i wobec zapowiada zmianę konstytucji i po czterech godzinach się z tego wycofuje, to wychodzi na chłystka.

Propozycje prezydenta Dudy w swej nieudolności mogą się rzeczywiście ścigać z propozycjami ministra Zbigniewa Ziobro, a powołanie izby kontroli nadzwyczajnej i spraw publicznych w swojej demagogii i populizmie może się równać z wprowadzeniem do konstytucji skargi konstytucyjnej w czasach PRL-u, którą mógł składać każdy obywatel.

Działania prezydenta Dudy potwierdzają, że polityka w Polsce oddala się od spraw zasadniczych w kierunku celebrytyzacji. Zaskakujące jest to, że w Polsce wiedziano o tym już w XVIII wieku. Wtedy to jeden z twórców potęgi rodu Czartoryskich zwykł mawiać, że lepiej nie robić nic niż robić nic. To jak ulał pasuje do działania prezydenta Dudy i znakomicie opisuje bezsens celebrytyzacji polityki.

Drugie wydarzenie, które wywołało medialno – polityczną wrzawę, to wybory parlamentarne w Niemczech. Nie rozumiem lęków albo zachwytów partią Alternatywa dla Niemiec. Nie uważam, że Angela Merkel przegrała.

W ogóle te wybory w Niemczech prawie nic nie zmieniły. Nadal rządzić będą ci, którzy chcą Europy podporządkowanej niemieckim interesom gospodarczym, Europy wrogiej państwom narodowym, odcinającej się od chrześcijańskich korzeni i bezradnej wobec postępującej islamizacji. A to jest z punktu polskiego interesu narodowego. najważniejsze.

A jeśli chodzi o Alternatywę dla Niemiec, to albo za pół roku stanie się częścią establishmentu, albo się podzieli i rozleci, a raczej podziel ją i rozwalą. I w tym wypadku polityczna celebrytyzacja wzięła górę nad dostrzeganiem polskiego interesu narodowego.

A Państwo uważacie, że te wydarzenia wprowadziły istotne zmiany?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 29 wrzesień 2017 09:59
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Między Andrzejem Dudą a Angelą Merkel