Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Petru donosi na Polskę – pisze list do unijnych włodarzy
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 16 lipiec 2017 09:06 Autor: Kaszuszka

Petru donosi na Polskę – pisze list do unijnych włodarzy

Partia Petru informuje zagranicznych polityków o „upadku trójpodziału władzy w Polsce” i apeluje o ich przyjazd do Polski w dniach 18-20 lipca, czyli w czasie ostatniego posiedzenia Sejmu przed wakacjami.

„Ostatniej nocy o godzinie 2.30 rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość przegłosowała w Senacie dwie bardzo niekonstytucyjne ustawy dotyczące sądownictwa” – rozpoczyna się list. Chodzi o projekty ustaw dotyczące KRS i Sądu Najwyższego. Zdaniem .Nowoczesnej reforma doprowadzi do „upadku klasycznego modelu trójpodziału władzy w Polsce”

„Pierwsza z ustaw, dotycząca KRS, pozwala na kontrolę tego organu poprzez ministra sprawiedliwości, co oznacza, że politycy będą mogli decydować o tym, kto może, a kto nie może być sędzią. Druga daje ministrowi pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w sądach na co dzień” — czytamy.

„Co gorsza, partia rządząca ogłosiła również reformę Sądu Najwyższego. Projekt zakłada możliwość niekonstytucyjnego skrócenia kadencji sędziów i zastąpienie ich wyznaczonymi przez ministra sprawiedliwości. Sąd Najwyższy to organ czuwający m.in. nad poprawnością wyborów parlamentarnych, samorządowych i prezydenckich. W przypadku zmian, Polska nie tylko przestanie być liberalną demokracją, ale demokracją w ogóle” – pisze partia Petru.

List został zaadresowany do m.in. przewodniczącego Komisji Weneckiej Gianniego Buquicchia, szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera, jego zastępcy Fransa Timmermansa, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonia Tajaniego, Sekretarza Generalnego ONZ Antonia Guterresa, Sekretarza Generalnego Rady Europy Thorbjorna Jaglanda, Sekretarza Generalnego OBWE Lamberta Zanniera czy amerykańskiego senatora Johna McCaina.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 lipiec 2017 13:19
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Petru donosi na Polskę – pisze list do unijnych włodarzy