Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Posłowie PiS wytypowali pierwszego ministra do odstrzału. Nie ma niespodzianki
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 28 październik 2017 10:59 Autor: admin

Posłowie PiS wytypowali pierwszego ministra do odstrzału. Nie ma niespodzianki

Nietypowy sondaż przeprowadzili dziennikarze „Super Expressu”. Respondentami byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, a pytania dotyczyły najbardziej prawdopodobnej dymisji w rządzie Beaty Szydło. Zdecydowanym faworytem do utraty stanowiska jest minister zdrowia.Beata Szydło stanowiska raczej nie straci, ale kilku jej ministrów nie może spać spokojnie.

Dni Konstantego Radziwiłła wydają się już policzone. Minister będzie musiał ponieść konsekwencje nieudolnego rozgrywania konfliktu ze strajkującymi rezydentami. Posłowie PiS nie mieli więc problemu z wytypowaniem pierwszej ofiary rekonstrukcji rządu. Szefa resortu zdrowia wskazało aż 30 z 41 uczestników sondażu. Politycy w rozmowie z „SE” przyznawali co prawda, że Radziwiłł nie ma łatwej pracy, jednak skala jego nieporadności w ostatnim czasie przelała czarę goryczy.

Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Adamczyk. Jego dymisji życzy sobie 25 parlamentarzystów partii Jarosława Kaczyńskiego. Zarzut pod adresem ministra infrastruktury jest jeden, ale za to bardzo poważny – zaniedbania i ślamazarne tempo realizacji Mieszkania Plus,  flagowego programu PiS. Adamczyk był zagrożony od wielu miesięcy, jednak premier Szydło udawało się go wybronić. Tym razem będzie to znacznie trudniejsze.

Nieco zaskakujący może być fakt, że dopiero trzecią lokatę w rankingu zajął Witold Waszczykowski. Człowiek, który jest odpowiedzialny za zniszczenie stosunków z niemal wszystkimi sąsiadami i największą w powojennej historii izolację Polski na arenie międzynarodowej, powinien odejść według 23 deputowanych PiS. Nieoficjalnie mówi się, że Waszczykowskiego miały zastąpić Krzysztof Szczerski, a więc człowiek Andrzeja Dudy. Trudno jednak stwierdzić czy kandydatura ta jest próbą rozbioru otoczenia prezydenta, czy raczej ukłonem w jego stronę i symbolicznym przekazaniem Pałacowi całkowitej kontroli nad dyplomacją. Na giełdzie nazwisk pojawiają się również nazwiska Jacka Saryusz-Wolskiego i Adama Bielana.

Czwartym do odstrzału, według posłów PiS, będzie Krzysztof Jurgiel. Prezesowi nie podoba się chaotyczny i zniechęcający mieszkańców wsi sposób zarządzania resortem. Jurgiela poza Radą Ministrów widzi 19 posłów.

Rekonstrukcja rządu odbędzie się niemal na pewno, a jej przypuszczalny termin to 16 listopada.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 28 październik 2017 15:26
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Posłowie PiS wytypowali pierwszego ministra do odstrzału. Nie ma niespodzianki
Unable to open file!