Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Niesiołowski: Aż kusi, żeby zobaczyć, jak skaczą z okien ci tchórze
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 06 sierpień 2017 06:07 Autor: Kaszuszka

Niesiołowski: Aż kusi, żeby zobaczyć, jak skaczą z okien ci tchórze

„Przemoc to nie jest opcja. Ja wiem, że aż kusi, żeby wejść do gmachu przy Nowogrodzkiej i zobaczyć, jak skaczą z okien ci tchórze, ale to byłby wielki błąd i nie wolno tego zrobić” — powiedział Niesiołowski.

Według niego mądrze jest protestować masowo, wokół jakiegoś hasła, a słabością protestów z ostatnich dwóch lat było to, że były one bardzo ogólne. „Tak jak ‘Solidarność’ przejęła odpowiedzialność i doprowadziła do Okrągłego Stołu i wolnych wyborów, tak ci młodzi demonstranci mogą odsunąć PiS od władzy” – podkreślił.

„Najpierw trzeba obalić dyktaturę, a potem zlikwidować jej symbole” – stwierdził polityk, odnosząc się tym samym do kwestii pomników Lecha Kaczyńskiego. Jego zdaniem są szpetne i po porażce PiS-u w wyborach zostaną wywiezione do Kozłówki.

„Żadnej okupacji Sejmu, przeganiania Dudy z Pałacu, bo nie tylko nie wiadomo, do czego to mogłoby doprowadzić, ale byłby to polityczny błąd. Dyktatury upadają bez użycia siły” – zaznaczył Niesiołowski, w którego opinii potrzebne są dziś pokojowe, masowe demonstracje, bo rządy PiS-u mogą obalić stu- lub dwustutysięczne manifestacje w Warszawie, domagające się wcześniejszych wyborów.

„Do demonstrujących nie dociera jeszcze, jaką mają siłę, ale niedługo dotrze. Jeśli ludzie pójdą do domów, to PiS przeżyje nawet największą demonstrację. Mówią: proszę, jest wolność, demonstrujcie sobie. Trzeba zostać na ulicach. Jeśli ludzie nie zostaną na ulicy, to PiS się utrzyma przy władzy i będzie szedł dalej” – powiedział.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 06 sierpień 2017 15:25
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Niesiołowski: Aż kusi, żeby zobaczyć, jak skaczą z okien ci tchórze