Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Sejm nie odrzuci prezydenckiego weta – ludzie Gowina murem za Dudą
Kategoria: Polityka polska   Poniedziałek, 07 sierpień 2017 03:00 Autor: Kaszuszka

Sejm nie odrzuci prezydenckiego weta – ludzie Gowina murem za Dudą

„Byłem pewien, że ustawa o Sądzie Najwyższym jest obciążona takimi wadami, że prezydent jej nie podpisze” – powiedział Jarosław Gowin i dodał: „Dlaczego w takim razie zagłosowałem za? Bo dzisiaj nie rozmawialibyśmy o reformie sądów czy elektromobilności, ale o kampanii wyborczej”.

„Potem jednomyślnie wydaliśmy oświadczenie popierające prezydenckie weto. To nie znaczy, że jesteśmy ‘za, a nawet przeciw’. Głosowaliśmy za, by uratować jedność obozu rządowego, ale jednocześnie prowadziliśmy działania mające zniwelować negatywne skutki ustawy” – podkreślił i dodał: „Udało się jedno i drugie. Jestem realistą ze szkoły Tukidydesa czy Sun Zi. W polityce liczą się nie puste, romantyczne gesty, tylko rezultaty działań”.

„Nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta. Moja deklaracja jest jasna: ani ja, ani moi posłowie nie zagłosujemy za odrzuceniem weta. Nie sądzę zresztą, by do takiego głosowania w ogóle doszło. Powinniśmy uszanować stanowisko głowy państwa” – zaznaczył.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 07 sierpień 2017 13:45
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Sejm nie odrzuci prezydenckiego weta – ludzie Gowina murem za Dudą