Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Poroszenko wysyła delegację do Krakowa
Kategoria: Polityka polska   Wtorek, 14 listopad 2017 07:28 Autor: Andreas

Poroszenko wysyła delegację do Krakowa

Petro Poroszenko Petro Poroszenko Senat RP/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Prezydent Andrzej Duda w sobotę rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Politycy uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy.
„(Prezydenci) uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy na szczeblu doradców ds. polityki zagranicznej w przyszłym tygodniu w Krakowie” – poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

Rozmowa dotyczyła też wizyty Andrzeja Dudy w grudniu w Charkowie. „Prezydenci polecili rozpoczęcie przygotowań do wizyty roboczej Andrzeja Dudy w Charkowie w grudniu tego roku”- donosi służba prasowa.

Rzecznik prezydenta Ukrainy Swiatosław Cehołko oświadczył, że Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski w celu zapobiegnięcia dalszej eskalacji napięcia między obu krajami.

„Głośne oświadczenia ze strony przedstawicieli polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie powinny pozostać bez należytej reakcji. W celu wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską oraz uniknięcia dalszej eskalacji napięcia, mając świadomość konieczności rozwiązania wszelkich problematycznych kwestii w stosunkach dwustronnych wyłącznie w cywilizowany sposób, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski” — napisał Cehołko na „Facebooku”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 14 listopad 2017 10:11
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Poroszenko wysyła delegację do Krakowa