Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Poseł Tomasz Kaczmarek: używając wojska, Tusk chce wywołać zamieszki
Kategoria: Polityka polska   Środa, 25 wrzesień 2013 18:20 Autor: admin

Poseł Tomasz Kaczmarek: używając wojska, Tusk chce wywołać zamieszki

Poseł Tomasz Kaczmarek: używając wojska, Tusk chce wywołać zamieszki foto: Wikimedia Commons/premier.gov.pl
- Ten projekt potwierdza moje wcześniejsze obawy, że Donald Tusk świadomie dąży do sprowokowania 11 listopada zamieszek, które mogą doprowadzić do tragedii - mówi Tomasz Kaczmarek. Poseł komentuje ujawniony przez portal niezalezna.pl projekt zarządzenia premiera, przewidujący użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

- Zabezpieczenie obu imprez nie tylko przez policję, ale i przez wojsko, znacznie powiększy koszty oraz wywoła dodatkowe napięcia, co może skończyć się tragicznie - dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz policji i CBA.

Poseł PiS przypomina: - Już wcześniej zwracałem uwagę, że organizacja konferencji klimatycznej w dniu, w którym Polacy świętują odzyskanie niepodległości, nie miało żadnego uzasadnienia. Złożyłem w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, wskazując, że premier Tusk i minister środowiska Marcin Korolec świadomie sprowadzają zagrożenie na zdrowie i życie osób, które 11 listopada będą chciały wziąć udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 

Jak ujawnił dziś portal niezalezna.pl - Donald Tusk skierował 18 września 2013 r. do MSW projekt zarządzenia, przewidujący użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej "do udzielenia pomocy policji". Żołnierze mają zabezpieczać i demonstracje patriotyczne, i odbywający się w tym czasie szczyt klimatyczny.

W uzasadnieniu szef rządu napisał: "[...] wstępna kalkulacja sił i środków przewiduje, że skutecznym sposobem eliminacji potencjalnych zagrożeń na terenie RP będzie wykorzystanie do wsparcia działań Policji sił i zasobów pozostających w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej" [...] "projekt ten będzie również testem dla służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w zakresie właściwego zapobiegania i przeciwdziałania zidentyfikowanym ryzykom, a także likwidacji wszelkich źródeł napięć i niepokojów społecznych".
 Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 25 wrzesień 2013 23:20
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Poseł Tomasz Kaczmarek: używając wojska, Tusk chce wywołać zamieszki