Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Karkołomna gimnastyka w TOK FM, czyli jak powiązać zadymy z PiS. Kaczyński jest odpowiedzialny za przygotowanie tych hord!
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 14 listopad 2013 17:08 Autor: admin

Karkołomna gimnastyka w TOK FM, czyli jak powiązać zadymy z PiS. Kaczyński jest odpowiedzialny za przygotowanie tych hord!

Karkołomna gimnastyka w TOK FM, czyli jak powiązać zadymy z PiS. Kaczyński jest odpowiedzialny za przygotowanie tych hord! author: Adam Kliczek / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0
Pamiętają państwo zabawę w skojarzenia? Gdy od jednego przedmiotu lub wydarzenia trzeba utworzyć łańcuszek powiązań, by w miarę bezkolizyjnie dotrzeć do drugiego? Otóż w podobny sposób postanowili zagrać publicyści w radiu TOK FM, by powiązać burdy w czasie Marszu Niepodległości z Jarosławem Kaczyńskim.

Było ciężko, czasem zazgrzytało, trzeba było naginać skojarzenia, ale w końcu się udało. Najpierw jednak rozgrzewka i rutynowe oburzenie na wydarzenia z Marszu Niepodległości.

Rozpoczął prof. Radosław Markowski:

Narodowcy niech mają 11 listopada, a my świętujmy 4 czerwca. Natomiast co do konkretów tej sprawy, to jest jedna kompromitująca sprawa – ten atak na ambasadę. Nie uchodzi, by cywilizowany europejski kraj dopuszczał do takich wydarzeń. To jest to, co obiegło wszystkie gazety i media na świecie…

- mówił socjolog.

Z kolei Janina Paradowska zaprezentowała zdolności matematyczne:

16 tys. ludzi na marszu prezydenckim, 12 tys. osób na Biegu Niepodległości + rodziny. Dwadzieścia parę tysięcy na tzw. Marszu Niepodległości. Mnóstwo imprez, w całej Polsce, a mówimy o jednej!

- oceniła fachowym okiem.

Paweł Wroński podsumował i ocenił, że każdy, kto wybiera się na Marsz - bez wyjątku - jest idiotą:

Rzeczywistości nie zmienimy. (…) Jeżeli chodzi o Marsz Niepodległości, to tego rodzaju sytuacja jakby władze Francji przyzwoliły na zrobienie demonstracji tych ludzi, którzy palili samochody. Nie odmawiam uczuć patriotycznych części tych ludzi, którzy idą w marszu, ale ten patriotyzm jest schronieniem dla bandytów. Człowiek, który krzyczy, że jest patriotą, wyzywa policjanta, człowiek, który ma znak Polski Walczącej, symbol Legii, napis CHWDP i krzyczy „Raz sierpem…” – to wszystko mu się łączy, sieczka w głowie. Człowiek, który po raz trzeci idzie na taki marsz jest idiotą, bo on autoryzuje przez swoje uczucia zwykłą bandyterkę

- przekonywał publicysta "Gazety Wyborczej".

A Jerzy Baczyński z "Polityki" dodawał:

To przeniesienie tych haseł, które się słyszy na stadionach, one się 11 listopada uwznioślają. Ale to są te same hasła rasistowskie, ksenofobiczne

- ocenił.

Po dobrej rozgrzewce trzeba jednak rozegrać mecz na poważnie, gdzie nie bywa już tak łatwo. Prowadząca rozmowę zapytała więc o odpowiedzialność Prawa i Sprawiedliwości za warszawskie zadymy. Potrzeba było niezłej gimnastyki, ale koniec końców udało się.

Redaktor Wroński przekonywał, że teza o winie PiS ma solidne podstawy:

Wypowiedzi premiera mają sens, bo elementem podbudowy ideologicznej, tej rusofobii, jest polityka PiS! Kaczyński i PiS w jakiś sposób ponoszą odpowiedzialność za przygotowanie tych hord, chociaż to rozbija się o jeden fakt: prezesa Kaczyńskiego nie było w Warszawie, więc wszystkiego nie da się na niego zwalić

- przyznał.

Szpagat do końca nie wyszedł. Ale grę w skojarzenia podjął red. Baczyński. Temu poszło ciut lepiej:

Nie mam wątpliwości, że PiS bardzo się przyczynił do wypuszczania tego dżina z butelki. To oni dawali im obudowę patriotyczną, uwzniaślali. Ale chcę zwrócić uwagę – te kilkadziesiąt tysięcy osób, które demonstrowały to grupa bardzo zróżnicowana i jakoś tam niepolityczna. Gdyby pojawił się tam Kaczyński, to zostałby wyśmiany

- ocenił naczelny "Polityki".

Z socjologicznym podejściem do tematu spróbował zmierzyć się prof. Markowski. I jemu z badań wyszło, że odpowiedzialność PiS istnieje, a przynajmniej korzyść. A dalej już jasne - cui bono, qui prodest...

Gdyby wrócić do tego wielkiego zawołania „Orban, Orban”, to nie będę zanudzał, jak ten niesłychanie zdolny polityk zyskał konstytucyjną większość i to największy problem. On ruszył w prowincję węgierską i przekonał, że wielka polityka i ideologia ma sens praktyczny, co jest w garnku na co dzień, co się dzieje w lokalnym wysypisku śmieci. Taktyka polega na tym, że tamci ludzie nie przekształcą się w partię, ale w końcu oddadzą głos na Kaczyńskiego, a więc to jego elektorat. To bardzo mądre posunięcie. Oni chcą „odzyskania” niepodległości i to na dodatek nie od obcych!

- ubolewał.

A Wroński dolewał oliwy do ognia:

Jako wyborcy oni tworzą pewien nastrój, kogo atakować i kto jest zły. Tymi złymi są ogólnie rzecz biorąc lewacy, a lewakiem może być każdy. Jedyną obecnie partią antysystemową, która zastanawia się, czy odzyskaliśmy niepodległość i czy wyrwaliśmy ją z rąk złych, to PiS. Ci, którzy pójdą na wybory, będą głosować na PiS. Dodatkowo jeszcze – te widoki, te hasła budują pewien stan napięcia, który niechętnych będzie skłaniało, by pójść do wyborów i głosować antysystemowo. Oni naprawdę sprzyjają PiS-owi!

- mówił redaktor "Wyborczej".

Wtórował mu prof. Markowski:

Te 20 tysięcy do tych wyborów na pewno pójdzie i na pewno pójdzie zagłosować przeciwko partiom rządowym! A naturalnym powodem, by dać w tyłek rządowi jest zagłosowanie na PiS!

I jakoś poszło, jakoś się udało. Tych 300 kilometrów z Krakowa do Warszawy nie wystarczyło, by Kaczyński mógł czuć się bezpiecznie. Choć i tysiące kilometrów by nie wystarczyły...

lw, tokfm


Źródło artykułu: wPolityce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 14 listopad 2013 17:57
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Karkołomna gimnastyka w TOK FM, czyli jak powiązać zadymy z PiS. Kaczyński jest odpowiedzialny za przygotowanie tych hord!
Unable to open file!