Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska UPR żąda dymisji Radosława Sikorskiego
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 30 listopad 2013 22:38 Autor: admin

UPR żąda dymisji Radosława Sikorskiego

UPR żąda dymisji Radosława Sikorskiego foto: Kai Mörk/Wikimedia Commons/CC
Unia Polityki Realnej wyraża oburzenie skandalicznym wpisem Radosława Sikorskiego, jaki na temat Ukrainy i jej Prezydenta zamieścił on na swoim profilu na twitterze.

Radosław Sikorski nie po raz pierwszy kompromituje siebie oraz rząd, który reprezentuje. Niestety jego niestosowne czy wręcz aroganckie wpisy kompromitują także nasz kraj. Zamieszczony dziś przez niego wpis o następującej treści:

„Radosław Sikorski ‏@sikorskiradek 41m
Oczekuję od polityków PiS deklaracji ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę UKR aby przekupić prez. Janukowycza”.

Nie przystoi nie tylko Ministrowi Spraw Zagranicznych poważnego europejskiego kraju, ale każdemu kulturalnemu człowiekowi. Jego treść nie tylko przekracza granice dobrego smaku i kultury, ale zdecydowanie nosi w sobie znamiona skandalicznej. W jednym zdaniu Radosław Sikorski obraża sąsiedni kraj sugerując mu znacząco posuniętą korupcję gospodarki oraz insynuuje prezydentowi tegoż kraju skłonność do przyjmowania łapówek. Rozumiemy, że to zdanie oddaje stan własnych ciągot ministra Sikorskiego. Nie mniej poziom kompromitacji Polski w oczach przedstawicieli innych państw jest ogromny. Dodatkowo wypowiedź ta jest jawnie sprzeczna ze stanowiskiem rządu Polskiego w sprawie Ukrainy, co ośmiesza i kompromituje także szefa tegoż rządu w osobie premiera Donalda Tuska.
W tej sytuacji wzywamy premiera Donalda Tuska do natychmiastowego zdymisjonowania ministra Radosława Sikorskiego i odsunięcia go od wszelkich funkcji, które wiązałyby się z reprezentowaniem Polski na jakimkolwiek forum.

dr Bartosz Józwiak
Prezes UPR

Źródło artykułu: Popieranie.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 01 grudzień 2013 19:38
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska UPR żąda dymisji Radosława Sikorskiego