Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Pikieta przed ambasadą rosyjską
Kategoria: Polityka polska   Środa, 05 marzec 2014 10:50 Autor: admin

Pikieta przed ambasadą rosyjską

Pikieta przed ambasadą rosyjską foto: Ency/Wikimedia Commons/CC
Po wyrażeniu przez Dumę zgody na agresję wojsk rosyjskich na Ukrainę w całej Polsce ruszają organizowane przez Solidarność protesty przed wszystkimi placówkami dyplomatycznymi Federacji Rosyjskiej. Do akcji włączają się kluby „Gazety Polskiej” i „Codzienna”. Ogólnopolska manifestacja odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 pod ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

"Chcemy pokazać nasze poparcie i nazwać rzeczy po imieniu. Agresora nazwać agresorem, ofiarę ofiarą. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność" - napisał Marek Lewandowski, Rzecznik prasowy Przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność".
 
- Apeluję do polskich władz. Do prezydenta, premiera, ministra spraw zagranicznych i wszystkich osób mających wpływ na politykę naszego kraju o zdecydowane działania. Nawet takie, jakie odważył się podjąć śp. prezydent Lech Kaczyński podczas agresji na Gruzję – powiedział „Codziennej” Piotr Duda, przewodniczący Solidarności. Wezwał wszystkie struktury związku do słania protestów do władz rosyjskich i instytucji międzynarodowych oraz o organizowanie manifestacji przed placówkami dyplomatycznymi Federacji Rosyjskiej działającymi w naszym kraju.
 
Uzasadnianie, że konieczna jest agresja wojsk rosyjskich na Ukrainę, choć niczym nie jest zagrożone bezpieczeństwo obywateli rosyjskich poza granicami państwa, jest takim samym bezczelnym pretekstem, jak uzasadnienie agresji na Polskę 17 września 1939 r. – tłumaczy Duda.
 
Zapraszam wszystkie organizacje patriotyczne, w tym Prawo i Sprawiedliwość, aby włączyły się aktywnie w organizację tych manifestacji. W ich organizację włącza się „Codzienna”. Na sobotę planowany jest ogólnopolski protest w Warszawie – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.
 
Do akcji już przyłączyły się kluby „GP”. – Apeluję do klubów „Gazety Polskiej” i innych organizacji w Europie, USA, Kanadzie i Australii do zorganizowania protestów przed rosyjskimi placówkami dyplomatycznymi działającymi w tych państwach – powiedział Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 05 marzec 2014 12:33