Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska ​Rosyjskie rakiety na granicy z Polską
Kategoria: Polityka polska   Wtorek, 23 kwiecień 2013 20:40 Autor: admin

​Rosyjskie rakiety na granicy z Polską

Rosja zamierza rozmieścić na Białorusi pułk wojsk lotniczych, a także dostarczy jej cztery dywizjony rakietowych systemów przeciwlotniczych S-300 – oświadczył w Mińsku minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.
 
- Przystępujemy do rozpatrywania planu utworzenia tu rosyjskiej bazy lotniczej z myśliwcami. Mamy nadzieję, że w 2015 r. będzie już tutaj pułk lotniczy – oznajmił Szojgu na spotkaniu z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką.
 
Dodał, że w 2013 r. planowane jest utworzenie na Białorusi dowództwa lotniczego oraz rozmieszczenie pierwszej, dyżurnej grupy myśliwców bojowych. - Już w 2014 r. Rosja zgodnie z pana umową z Władimirem Putinem dostarczy cztery dywizjony S-300 w celu ochrony przestrzeni powietrznej – zaznaczył.
 
Przypomniał, że Białoruś i Rosja realizują wspólny program tworzenia regionalnego systemu obrony przeciwlotniczej, która, według jego słów, powinna być niezawodna i solidna oraz chronić przestrzeń powietrzną i granice Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, które powstało w 1999 r.
 
W dniach 22-24 kwietnia tuż przy granicy z Polską odbywają się białorusko-rosyjskie manewry wojskowe. Z kolei na wrzesień zaplanowane zostały manewry „Zachód 2013”, w trakcie których ćwiczone mają być scenariusze zakładające atak na terytoria krajów bałtyckich oraz... prewencyjny atak jądrowy na Warszawę.
 

Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 30 kwiecień 2013 02:16
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska ​Rosyjskie rakiety na granicy z Polską