Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Premier Tusk złoży dymisję za tydzień
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 05 wrzesień 2014 12:35 Autor: admin

Premier Tusk złoży dymisję za tydzień

Premier Tusk złoży dymisję za tydzień foto: Wikimedia Commons/CC

Premier Polski Donald Tusk złoży dymisję na biurku prezydenta Bronisława Komorowskiego pod koniec przyszłego tygodnia – poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Obecny premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. Przystąpi on do pełnienia nowych obowiązków 1 grudnia bieżącego roku.

„Dymisja premiera Donalda Tuska jest możliwa pod koniec przyszłego tygodnia. Jest to związane z kalendarzem prac pana prezydenta” – powiedziała Trzaska-Wieczorek.

Zgodnie z konstytucją Polski w ciągu dwóch tygodni od przyjęcia dymisji Rady Ministrów, prezydent powołuje nowego premiera i zleca mu sformowanie rządu. Po otrzymaniu nominacji premier w ciągu dwóch tygodni powinien przedstawić Sejmowi program działania rządu i otrzymać wotum zaufania.

Trzaska-Wieczorek powiedziała również, że prezydent spotka się w poniedziałek rano z wicepremierem i szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego Januszem Piechocińskim. PSL i PO tworzą koalicję rządzącą w Polsce.

W środę Platforma Obywatelska poparła kandydaturę marszałek Sejmu Ewy Kopacz na stanowisko premiera.

 

Źródło: Głos Rosji


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 05 wrzesień 2014 13:24
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Premier Tusk złoży dymisję za tydzień