Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Hamas jest oskarżany o przygotowania do zamachu na szefa MSZ Izraela
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 22 listopad 2014 17:00 Autor: admin

Hamas jest oskarżany o przygotowania do zamachu na szefa MSZ Izraela

Hamas jest oskarżany o przygotowania do zamachu na szefa MSZ Izraela foto: Wikimedia Commons/CC
Jak powiadomiły właśnie władze Izraela, Hamas chciał dokonać zamachu na ministra spraw zagranicznych Avigdora Liebermana. Izraelskie służby bezpieczeństwa zatrzymały kilku członków tej islamskiej organizacji.

Oskarżenia te są bardzo poważne gdyż mogą doprowadzić do kolejnej wojny między Izraelem a Hamasem. Poprzednim razem, państwo żydowskie oskarżało tę organizację o porwanie i zamordowanie trzech żydowskich nastolatków. W wyniku tamtych wydarzeń wybuchła wojna, która potrwała ponad 50 dni i spowodowała ogromne zniszczenia w Strefie Gazy oraz śmierć ponad 2.200 osób.

Teraz Izrael oskarża Hamas o próbę dokonania zamachu na szefa MSZ. Aresztowani członkowie tej organizacji mieli wielokrotnie obserwować konwój Avigdora Liebermana, którym powracał do domu w okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Podejrzani mieli również zamiar nabyć granatnik przeciwpancerny i ostrzelać konwój.

Niedoszli zamachowcy powiedzieli, że atak na szefa MSZ miał być wiadomością dla Izraela, która "zakończyłaby wojnę w Gazie". Tymczasem organizacja Hamas utrzymuje iż nic nie wie na ten temat. Wiadomo jednak że sytuacja jeszcze bardziej pogorszy relacje między Izraelem a Palestyńczykami.

 

Źródło: BBC.com, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 22 listopad 2014 17:06
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Hamas jest oskarżany o przygotowania do zamachu na szefa MSZ Izraela