Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska ​Dość wyborczych przekrętów! Ruch Kontroli Wyborów żąda od PKW publikacji protokołów
Kategoria: Polityka polska   Środa, 18 luty 2015 17:00 Autor: admin

​Dość wyborczych przekrętów! Ruch Kontroli Wyborów żąda od PKW publikacji protokołów

​Dość wyborczych przekrętów! Ruch Kontroli Wyborów żąda od PKW publikacji protokołów foto: Wikimedia Commons/CC
Niedawno powstały obywatelski Ruch Kontroli Wyborów chce, aby Państwowa Komisja Wyborcza publikowała skany protokołów z obwodowych komisji wyborczych. Właśnie trwa zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie.

Jeśli obywatele w jakimś kraju mają jakiekolwiek wątpliwości, co do uczciwości wyborów, to znaczy, że w takim kraju nie ma pełnej demokracji” – czytamy w petycji, pod którą podpisał się reprezentujący Ruch Kontroli Wyborów i Klub Ronina – Józef Orzeł.

Autorzy petycji przypominają, że w ubiegłorocznych wyborach samorządowych było – według PKW – ponad pięć milionów nieważnych głosów.

Wyniki podane przez PKW różniły się od exit polls tak, że eksperci nie umieją tego wytłumaczyć. Na Śląsku okręgowa komisja wyborcza wysłała do PKW 2 zbiorcze protokoły z wynikami różniącymi się o 130 tys. głosów. PKW do dziś nie opublikowała całościowych wyników wyborów listopadowych itd., itd.” – wyliczono w petycji.

Następnie autorzy podkreślają, że nie chcą mieć wątpliwości, „czy wybrani przedstawiciele – radni, burmistrzowie, prezydent, parlamentarzyści – rzeczywiście są wybrani przez nas w wolnych wyborach”.

Z tego właśnie powodu domagają się publikacji na stronie internetowej państwowej Komisji Wyborczej „skanów protokołów obwodowych komisji wyborczych niezwłocznie po zakończeniu liczenia głosów w tych komisjach”.

Tylko w ten sposób można przywrócić kontrolę obywateli nad procesem wyborczym, do którego zaufanie zostało poderwane podczas ostatnich wyborów samorządowych” – zaznaczają na koniec.Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 18 luty 2015 21:17
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska ​Dość wyborczych przekrętów! Ruch Kontroli Wyborów żąda od PKW publikacji protokołów