Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Czy MEN wprowadzi do szkół edukację wielokulturową ? Coraz silniejsze naciski, by zrezygnować ze stereotypów narodowościowych
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 25 maj 2013 10:53 Autor: admin

Czy MEN wprowadzi do szkół edukację wielokulturową ? Coraz silniejsze naciski, by zrezygnować ze stereotypów narodowościowych

Ministerstwo Edukacji Narodowej - z jej szefową na czele - nie zbiera najlepszych opinii. Słabnący poziom nauczania, promowanie, delikatnie mówiąc, dziwnych podręczników czy wreszcie reforma nakazująca sześciolatkom pójść do szkół, wywołują wiele kontrowersji.

"Nasz Dziennik" pisze o prawdopodobnym kolejnym ruchu MEN, który może mocno podkopać tradycyjne nauczanie. Jak czytamy, posłowie z sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych ponaglają MEN do szybszego wprowadzenia do polskich szkół „edukacji wielokulturowej”. Komisja wzywa ministerstwo edukacji do podjęcia działań, które „faktycznie wprowadzą edukację wielokulturową do szkół”. W uzasadnieniu można przeczytać, że jest to jedno z wyzwań dla Polski, zwłaszcza w kontekście zwiększającej się liczby imigrantów przybywających w przyszłości do naszego kraju.

Jednym z założeń takiego dezyderatu ma być - tu cytat - "odrzucenie negatywnych stereotypów narodowościowych, często wyniesionych z rodzinnego domu”. Głównym promotorem tego wniosku jest Ryszard Galla, poseł reprezentujący w polskim Sejmie mniejszość niemiecką.

Projekt komisji przyjęto przez aklamację - reprezentujący konserwatywne ugrupowania byli wówczas na sali sejmowej, gdzie toczyła się dyskusja nad Narodowym Programem Zatrudnienia proponowanym przez PiS.


Źródło artykułu: wPolityce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 25 maj 2013 13:27
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Czy MEN wprowadzi do szkół edukację wielokulturową ? Coraz silniejsze naciski, by zrezygnować ze stereotypów narodowościowych