Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Kukiz i Sanocki konsekwentnie prą do przodu… mimo przeciwności
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 06 sierpień 2015 12:30 Napisał

Kukiz i Sanocki konsekwentnie prą do przodu… mimo przeciwności

„Głównymi motorami zmian antysystemowych w najbliższych wyborach będzie Kukiz i jego Wojownicy, Ruch na rzecz JOW koordynowany przez Pana Janusza Sanockiego”, takie zdanie usłyszeliśmy od WoJOWników, jak siebie nazywają, rozdających ulotki na mieście, ludzi działających na rzecz Jednomandatowych okręgów Wyborczych i Ruchu Pawła Kukiza

Ostatnie dni przyniosły nam wiadomość o tym, iż Bezpartyjni samorządowcy wzywają Kukiza do jasnego stanowiska, bo oni nie tak wyobrażali sobie współpracę. Fakt, każdy inaczej wyobraża sobie pewne rzeczy. Jak do tej pory siła napędową całego ruchu antysystemowego był Paweł Kukiz osoba, która mogła żyć spokojnie tak ja Adam Małysz czy Andrzej Grabowski, osoby, którym się w kraju powidzki odniosły sukces i nie mają, na co narzekać. A jednak człowiek, który mogłoby się wydawać że ma wszystko, może kupić wszystko, decyduje się na walkę, walkę nierówną, walkę jak niektórzy na początku podejrzewali z góry przegraną. Bo w końcu nie jeden próbował, nie jeden. Byli i tacy, co się podpalali przed sejmem, tacy, którzy posuwali się do przemocy, ale oni skończyli szybko, jako osoby niezrównoważone bądź niebezpieczne. Jemu się udało przebić pewną barierę, w jaki sposób, może dlatego że zdobytą wcześniej popularność przekuł w swój sukces.  Jedno jest pewne to on jest motorem. We współpracę w tworzenie ruchu antysystemowego zaangażowani byli także „Bezpartyjni Samorządowcy” i „Ruch na rzecz JOW”. Oba te podmioty działały jakby niezależnie wspomagając Kukiza w walce i w działaniach, po drodze były także rozmowy z Korwinem, „Ruchem Narodowym” i różnymi stowarzyszeniami. Jednak w trakcie współpracy coś zazgrzytało na tyle silnie, ze współpraca się zakończyła, jak wiadomo od miłości do nienawiści droga jest krótka. Przyszła kolej na samorządowców, którzy chcieli skonkretyzować swoje i zażądać od Kukiza konkretnych przywilejów za pomoc, którą oni udzielili, pomoc, którą każdy mógłby udzielić, dlaczego, dlatego ze sukces ma wielu ojców a sukcesem jest w tym momencie Kukiz, a ilość środowisk które go chce teraz wspierać ciągle rośnie.

Znaczącą siłą jest także „Ruch Wojowników” Kukiza, który zorganizował się jakby spontanicznie pod kierownictwem Janusza Sanockiego, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Człowieka, który ujarzmił i pokierował w dobrym kierunku siły i chęci ludzi, którzy chcą zmian i chcą pomóc. Utworzyła się siatka informacyjna, promocyjna w całym kraju, która ma teraz prawdopodobnie kilka razy silniejsze struktury niż Platforma Obywatelska, która to jest imitacją partii, partia tam, to tylko osoby sprawujące władzę i pracujące za konkretne profity dla niej. Tu natomiast powstał pewny fenomen, ludzie chcą zmian, Należą się ogromne gratulacje Panu Sanockiemu, który utworzył z nieskoordynowanego pospolitego ruszenia prawdziwą profesjonalną siatkę działaczy, którzy staja się ogromną siłą w regionach, prawdopodobnie większą siła niż PO i PIS(mimo że mniej liczną), bo są to ludzie którzy wierzą w sprawę i ta wara dodaje im siły i odwagi w walce i we współpracy. Oczywiście są osoby które zaczynają odczuwać pewne niezadowolenie, ze względu na przeciąganie pewnego sprecyzowania w czasie, ale większość ludzi wierzy ze to jedyna i niepowtarzalna szansa, aby dokonać zmian na miarę 89 roku. I te zmiany przyjdą, bo siła i mobilizacja ludu jest ogromna, czuć tę siłę wszędzie, PIS i PO także ją czują, dlatego zaczynają się z nią liczyć, chociaż niektórzy wierzą ze wszystko zgaśnie - ale są w błędzie!!!


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(23 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 06 sierpień 2015 17:13
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Kukiz i Sanocki konsekwentnie prą do przodu… mimo przeciwności