Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Nekrologi. Jest kolejny na który Polacy czekali
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 07 listopad 2015 10:38 Napisał

Nekrologi. Jest kolejny na który Polacy czekali

Są tacy ludzie którzy kupują gazety tylko dla nekrologów. Czekający na ten nekrolog nie musieli kupować żadnej gazety. Ten nekrolog jest wszędzie na pierwszej stronie.  Ale my czekamy ciągle jeszcze na pozostałe. Ciekaw jestem ile jest "sierot" po wcześniej zmarłych pobierających sute renty po władcach PRL-u?

Rozmawiałem kiedyś z osobą która była z Wojciechem Jaruzelskim w obozie na Syberii. Koszmar jakiego tam doznał winien uczynić  go na całe życie wrogiem sowieckiego prześladowcy, tak jak wszystkich członków mojej rodziny – Sybiraków. Stało się jednak inaczej- on stał się ich wiernym sługą. Miłość z rozsądku czy paniczny strach?

Intrygujące jest pytanie w imię czego robili to jego wspólnicy...

Ostatni przywódca sockomunistów polskich, który przeszedł do historii głównie za sprawą stanu wojennego zmarł mając 90 lat. Jego prawa ręka, też generał zniknął nam z oczu także w wieku 90. Pan Bóg dał im dużo czasu na przemyślenie czynów, przyznanie się do winy oraz naprawienie zła jakie Polsce wyrządzili...

Niestety nie skorzystał ze sposobności i Pan Bóg stracił cierpliwość.

Wmawiano nam poprzez media że Polacy są głęboko podzieleni w ocenie słynnego duetu: czy należy nadal określać ich jako zdrajców Narodu, który dla Moskwy wykonywali brudną robotę  czy  jako patriotów którzy dla zapobieżenia rozlewowi krwi zapobiegli inwazji sowieckiej i wypowiedzieli wojnę Polakom. 

Zastanawiali to się  może podopieczni generałów bowiem, jak myślę,  Polacy żadnych wątpliwości nie mieli i nie mają.

Ich "muppet" Bolek wypowiadając sie na temat jego śmierci poprzedniego, nazwał go “wielkim człowiekiem generacji zdrady.” Ten facet chyba po raz pierwszy nie skłamał, bo na czym jak na czym ale na zdradzie zna się lepiej niż na elektryce. Sam przecież należy do tej generacji. Na swoje niejako usprawiedliwienie dodał:

“Te czasy były skomplikowane. Ocenę pozostawiam Bogu,” powiedział.

Pan nierychliwy ale sprawiedliwy- to prawda. Ale póki co takiej oceny Polakom nie zabronił.

PS. czytam że nie będzie Powązek,kompanii honorowej, może nawet biskupa a co najwyżej jakaś Sowa lub Lemański i ciśnie się się na usta pytanie: "A cóż to tak nagle odwaga staniała?" Jeszcze przed wyborami coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Czy podejmujący decyzję są pewni że ostatni zgasił światło nad okrągłym stołem. Że bękarty Magdalenki już siedzą, na razie pod stołem? Taka zemsta może być wyrazem wcześniejszej bezsilności ale czy tylko?

Ostatnio nawet w IPN znaleźli się bohaterowie i to żywi, co żwawo wymachują różnymi papierami, których podobno nie było można znaleźć.

Chociaż może powinniśmy sięgnąć dalej niż do Magdalenki o której wielu tam obecnych mówi że nigdy tak naprawdę z nią się nie "przespali". Nie zapominajmy o ptaku i to nie tym z godła. Wrona. WRON-a która zaczęła krakać tego ranka,kiedy nie było teleranka, kracze do dziś a z jej gniazda wyległo się liczne potomstwo.

Potomstwo wiernych naśladowców:

 

Jest ich więcej i oni nie wyjechali na stałe na "zieloną wyspę" a są gotowi w każdej chwili wrócić.

A póki co rozpoczyna a raczej kontynuuje się, żenujące widowisko...skromny"żołnierski" pogrzeb.

PS. Powyższe treści nie koniecznie i nie w pełni odzwierciedlają poglądy autora a są jedynie jego zachętą dla Czytelnika do indywidualnych przemyśleń opinii.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 07 listopad 2015 15:41
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Nekrologi. Jest kolejny na który Polacy czekali