Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Be careful what you wish for
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 13 listopad 2015 18:33 Napisał

Be careful what you wish for

Ten angielski idiom brzmi jak przekleństwo i często się nim staje.

Mówi się w tej przestrodze o tym że jeśli otrzymasz to co pragniesz, mogą wystąpić nieprzewidziane i przykre tego konsekwencje ("Uważaj, czego sobie życzysz, bo to się może spełnić").

Ewa Kopacz doświadczyła już tego szybciej niż się spodziewała. Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu z trybuny powiedziała do parlamentarzystów PiS.

"- Będziecie mieli opozycję, choć nie tak totalną jak wy. Nie przegapimy żadnego kłamstwa, z każdej obietnicy was rozliczymy. Nie będziemy mówić, że "Polska przestała być Polską". Rozliczymy was z każdego słowa - mówiła".

I słowo stało się ciałem. Podczas wyboru szefa klubu parlamentarnego PO jej koledzy rozliczyli ją za jej własne słowa i obietnice kreacji wielkiego PO. Po wybory przegrała - przegrała też Ewa Kopacz. Szefem został Sławomir Neuman na którego zagłosowało 94 osoby, Kopacz otrzymała 72 głosy.

Może bardziej wymowne byłoby gdyby wybrano (nomen omen) Grabarczyka.

Ewa Kopacz życzyła PiS aby wybudowało więcej dróg i autostrad niż PO. Okazuje się że droga którą pani Kopacz zmierza do zapomnienia już została wybudowana.

IFrame

Zestaw porażek pani premier nie został jeszcze wyczerpany.

Widzieliście minę Schetyny. Wygląda jakby składał Bogu dzięki z to, że wreszcie usunął z jego drogi nie tylko Tuska ale i jego Izaurę.

Tak, tak. Nie płacz Ewka. Nie życz nikomu co tobie nie miłe.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 13 listopad 2015 19:36