Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Pan minister "niańczy" swego doradcę
Kategoria: Polityka polska   Środa, 25 listopad 2015 13:27 Napisał

Pan minister "niańczy" swego doradcę

Co 20 letni "gołowąs" może doradzić 67 letniemu ministrowi. Nie. Nie w Bantustanie! W Polsce.

O 20 letnich doradcach Ministra Spraw  Wewnetrznych PO pisała dwa lata temu Niezalezna http://niezalezna.pl/43849-kuriozalne-oswiadczenie-rzecznika-msw-ws-20-letnich-doradcow-ministra.

Ciekawe, jak skrytykują genialnego 20 latka zatrudnionego przez swojaka?

Przecież to kpina z inteligencji Narodu Polskiego.

Smykuś dostaje oficjalną fuchę w jednym z najważniejszych resortów. Zupełny brak kwalifikacji nawet do zarządzania w budce McDonalda, ale będzie doradzał w kwestiach obronności 38 mln Narodu.

Jego osiągnięcia nie kwalifikują go nawet aby zostać internem (praktykantem) a nie doradcą.

Czy mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem nepotyzmu, kolesiostwa czyli sitwy?

Ponieważ nie znajdziecie tych informacji w polskiej wersji Wikipedii spróbujmy uzupełnić braki informacyjne. 

Co łączy pana Ministra - Rutgers Uniwersity i błyskawiczną karierę 20 letniego doradcy?

Macierewicz delivered a highly publicized lecture at Rutgers University on February 24, 2015. Macierewicz inaugurated the World Leaders Forum of the Rutgers Council on Public and International Affairs, a student-run nonpartisan organization sponsored by the School of Public Affairs and Administration. His lecture, entitled Peace and Security in Central Europe: Challenges and Opportunities, was received by a “standing-room-only crowd of Rutgers faculty, students, staff, and administrators”, including Chancellor Nancy Cantor and Dean Marc Holzer, who delivered welcoming remarks.

Dnia 24lutego2015 r Macierewicz wygłosił bardzo nagłośniony wykład na Uniwersytecie Rutgers. Pan Antoni Macierewicz inaugurował Forum Światowych Liderów organizowane przez Radę Spraw Publicznych i Międzynarodowych Uniwersytetu Rutgers prowadzone przez studencką bezpartyjna organizację i sponsorowane przez Wydział Spraw Publicznych i Administracji. Jego wykład zatytułowany; "Pokój i Bezpieczeństwa w Europie Środkowej: Wyzwania i Szanse, odbył się w pomieszczeniu wypełnionym przez stojących w nim "wykładowców, studentów, pracowników i administratorów z Rutgers", w tym kanclerz Nancy Cantor i Dean MarcHolzer, który wygłosił powitanie.

Czyli krótko mówiąc zaściankowa imprezka organizowana jak setki innych  i to nie przez słynny Uniwersytet, ale przez jedną z wielu organizacji wydziału administracji.

Wydziału na którym przypadkowo studiuje wybraniec - doradca pana Ministra.

To tak jakby pan M. głosił wykład na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na zaproszenie jednej z organizacji studenckich, któregoś z Instytutów Wydziału w bocznej salce.

Nie wiem kto gdzie i jak nagłaśniał wykład przyszłego Ministra ale ja mieszkając jakieś 60 km. od miejsca tego epokowego wydarzenia nic nie słyszałem, nic nie widziałem w TV ani nie czytałem w prasie.

Oczywiście jest czystym zbiegiem okoliczności że rodzice genialnego młodzieńca oboje związani są z Uniwersytetm Rutgers.

Mama - Camila Krysicka Janniger  is a Professor of Dermatology and the Chief of Geriatric Dermatology at the Rutgers New Jersey Medical School. She also advises governments, corporations, and universities. She has been a consultant to the Qatar National Research Fund and the Ministry of Health of Kuwait

Tata - Robert Allen Schwartz  is an American physician, biomedical researcher, and university professor. He is Professor and Head of Dermatology, Professor of Medicine, Professor of Pediatrics, and Professor of Preventive Medicine and Community Health at the Rutgers New Jersey Medical School, Visiting Professor and Scholar of Public Affairs and Administration at the Rutgers School of Public Affairs and Administration,and serves on the Rutgers University Board of Trustees

Their son Edmund Janniger is a student at the Rutgers School of Public Affairs and Administration and a Rutgers University Senator, and has been nominated as an advisor to Polish Defence Minister Antoni Macierewicz

Czyli jak widać doradca naszego ministra robi na Uniwersytecie Rutgers tam gdzie szychą jest jego tata tak błyskawiczną jak on sam u naszego ministra wszech czasów.

     Image result for Edmund Janniger

Naprawdę, wierzę święcie że wszystko to zbieg okoliczności, a geniusz militarny doradcy naszego Ministra uchroni nas przed krucjatą ISIS, skądkolwiek by nadciągała - z ziemi, morza, czy powietrza, ale nijak nie mogę znaleźć właściwych słów aby to co myślę dobitnie określić.

Powiem tylko tyle: cały mój odradzający się szacunek i zaufanie do PiS jako środowiska, które mogłoby moralnie odrodzić polską politykę poszedł jak w zlew.

Na wykłady do USA jeździli też byli prezydenci Kwaśniewski i Wałęsa, ale oni obaj już "po służbie" nie narażając się na "collateral damage".

Mieliśmy już obywateli obcych państw ministrami, ale czy rząd Polski powinien zatrudniać obywateli obcych mocarstw? Czy najbliżsi współpracownicy ministra obrony potrzebują mieć certyfikat bezpieczeństwa?

Ja tu niczego nie sugeruję ani nie oskarżam. Tylko sie głośno zastanawiam.

PS. Czy ktoś pamięta co w PiS mówiono na temat obsadzania stanowisk przez PO i PSL swoimi znajomkami, kolesiami i ich żonami? Czy jest różnica czy z budżetu płacimy za ośmiorniczki, czy za inne upodobania rządowych kacyków?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 25 listopad 2015 15:03
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Pan minister "niańczy" swego doradcę