Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Grzegorz Braun: Trybunał Konstytucyjny do zsypu
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 10 grudzień 2015 16:29 Autor: admin

Grzegorz Braun: Trybunał Konstytucyjny do zsypu

W najnowszym wywiadzie zamieszczonym w serwisie youtube.com były kandydat na prezydenta RP Grzegorz Braun w mocnych słowach wypowiedział się na temat Trybunału Konstytucyjnego, jego sędziów oraz medialnych i politycznych sojuszników, którzy w poczuciu zagrożenia interesów przyzywają pomocy obcych.

Braun na początku krótkiego wywiadu został zapytany, czy działania PiS-u w sprawie Trybunału Konstytucyjnego noszą znamiona łamania demokracji.

Ja jestem monarchistą, więc nawet jakby ktoś łamał demokrację, to mnie to specjalnie nie wzrusza. Natomiast przyjrzyjcie się państwo tej paradzie łajdaków i oszustów, którzy się poprzebierali teraz za demokratów i pouczają Polaków, na czym demokracja ma polegać. Ma na tym polegać, żeby mogły być spokojnie kontynuowane tradycje PRL-owskie, sowieckie – odpowiedział reżyser.

W dalszej części wypowiedzi Braun bardzo ostro ocenił sędziów Trybunału, przypomniał ich przeszłość, a także opowiedział się za likwidacją całej instytucji.

Te tradycje widzimy w sądownictwie. Co to są, kto to są ci sędziowie, którzy tam w tych śmiesznych czapkach zasiadają i się przedstawiają jako nauczyciele demokracji. To są ludzie, którzy kontynuują stalinowskie tradycje polskiego sądownictwa. Pamiętajmy, że to są ludzie, którzy się kształcili, chowali na podręcznikach, a bodaj czy jeszcze nie w osobistym kontakcie z prokuratorem Andrejewem, który miał na sumieniu generała Nila. To są ci postsowieccy, eurosowieccy sędziowie. Mój Boże, takie kreatury jak Leon Kieres. Ta niesławnej pamięci „kiereszczyzna”, czyli jego pierwsza prezesura IPN-u. To jest facet, który w zębach zanosił Lechowi Wałęsie – TW „Bolkowi” – kwit, nadanie statusu pokrzywdzonego. I Leon Kieres czytał w ostatnich dniach to uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Generalnie cały ten Trybunał Konstytucyjny do zsypu, do śmieci – zakończył.Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(27 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 10 grudzień 2015 20:03
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Grzegorz Braun: Trybunał Konstytucyjny do zsypu