Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Żydzi znów wtrącają się w polskie sprawy. Oburzyły ich słowa Kukiza
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 24 grudzień 2015 10:37 Autor: admin

Żydzi znów wtrącają się w polskie sprawy. Oburzyły ich słowa Kukiza

Żydzi znów wtrącają się w polskie sprawy. Oburzyły ich słowa Kukiza foto: Wikimedia Commons/CC

Przedstawiciele Żydów w Polsce mają zadziwiającą skłonność do ciągłego wtrącania się w nie swoje sprawy. Tym razem Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP nie spodobała się wypowiedź Pawła Kukiza.

George Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego – powiedział Kukiz w niedzielnym programie Moniki Olejnik w Radiu Zet.

Ta wypowiedź zbulwersowała Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. Na portalu Jewish.org.pl opublikowano nawet specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach ’89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki. Ostatnia wypowiedź Pawła Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów. Po drugiej wojnie światowej i wydarzeniach z marca ’68 roku nasza społeczność w Polsce jest bardzo mała, ale z całą stanowczością będziemy protestować przeciwko takim jawnie antysemickim wypowiedziom. Są one nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale i poczuciem przyzwoitości – czytamy w dokumencie.

Żydzi chcą, by stanowczą reakcję w tej sprawie podjęła premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi – apelują autorzy apelu.Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 24 grudzień 2015 17:02
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Żydzi znów wtrącają się w polskie sprawy. Oburzyły ich słowa Kukiza