Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Tusk powalczy o prezydenturę w Polsce? Ma takie plany
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 27 luty 2016 18:16 Autor: admin

Tusk powalczy o prezydenturę w Polsce? Ma takie plany

Tusk powalczy o prezydenturę w Polsce? Ma takie plany foto: Wikimedia Commons/CC

Polskie i zagraniczne media informują o rzekomych planach Donalda Tuska, według których były premier rozważa powrót do Polski. Wszystko jednak zależy od wydarzeń w Polsce.

Według nieoficjalnych informacji Donald Tusk ma plany by ubiegać się o fotel prezydenta. Były premier uzależnia jednak ewentualne kroki od wydarzeń w polskiej polityce.

Jeśli PiS utrzyma się przy władzy i podtrzyma zaufanie społeczne na takim wysokim poziomie jak obecnie to  Donald Tusk wybierze drogę międzynarodową w swojej karierze.

Jeśli jednak partia rządząca nie poradzi sobie, a notowania aktualnego szefa Platformy Obywatelskiej będą niskie – to powrót byłego premiera jest bardziej niż prawdopodobny.

Donald Tusk miałby wtedy wrócić do polskiej polityki jako główny kandydat „zjednoczonej opozycji” na prezydenta w wyborach w 2020 roku. Grzegorz Schetyna oraz Ewa Kopacz pozytywnie oceniają hipotezę powrotu Donalda Tuska.

– Donald Tusk jest dzisiaj świetnym przewodniczącym Rady Europy, czyli jest prezydentem Europy. Skoro jest świetnym prezydentem Europy to równie dobrze pewnie reprezentowałby polskie interesy będąc głową państwa polskiego – mówiła z kolei Ewa Kopacz.

Jeżeli będzie kandydatem PO, całej części opozycyjnej to uważam, że to jest interesujący projekt. A przy tym ekspresie, tempie zmian, które się dzieją, trudno pisać scenariusze na za cztery lata – powiedział mediom Grzegorz Schetyna.

pikio.pl/DK

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 luty 2016 19:21
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Tusk powalczy o prezydenturę w Polsce? Ma takie plany