Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Czy Polsce grozi dyktatura większości i rządy bezprawia?
Kategoria: Polityka polska   Środa, 09 marzec 2016 20:16 Autor: admin

Czy Polsce grozi dyktatura większości i rządy bezprawia?

Eskalacja sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, który ma rozstrzygnąć w swojej sprawie właśnie ów Trybunał Konstytucyjny, pokazuje, że Polska utknęła w politycznych sporach, które zaszły już bardzo daleko. Dochodzi do tego, że poprzednia władza, okopała się we wspomnianym TK, a nowa władza postanowiła jako broń zmienić prawo dotyczące funkcjonowania TK.

Teraz doszło do tego, że Trybunał obraduje, co partia rządząca nazywa niezobowiązującym spotkaniem sędziów i po mieście od kilku dni krążył projekt orzeczenia Trybunału w tej sprawie, miażdżący nową ustawę partii rządzącej jako niekonstytucyjną w całości. Z kolei przedstawiciele partii PiS twierdzą, że Trybunał Konstytucyjny to polityczna dodatkowa izba parlamentu i oświadczyli, że zignorują wyrok i odmawiają jego publikacji.

Oznacza to, że władza sądownicza podważa legitymację do przeprowadzanych zmian, władzy wykonawczej, a ta stwierdza, że jej demokratyczne nadanie jest ważniejsze od przestrzegania prawa. Doprowadziło to do sytuacji swoistego politycznego klinczu, który niestety został wywleczony za granicę. Teraz obcokrajowcy doradzają nam co mamy zrobić, bo jak wiadomo Polacy nie umieją się sami rządzić i potrzebują wytycznych i pohukiwań z zagranicy.

Warto jednak zakomunikować, że większość normalnycch Polaków jest już zmęczona tym jałowym sporem, a rozumie go najwyżej garstka maniaków. Reszta już dawno została wyzuta ze zdolności gromadzenia wiedzy i wyciągania jakichkolwiek własnych wniosków. Dlatego podzielony naród, na rozkaz wie co ma myśleć i jest programowany w jedną lub drugą stronę sporu radykalizując się i usiłując zniszczyć oponentów czy to werbalnie a wkrótce kto wie czy nie realnie.

Wydawało się, że poziom podziału społecznego podobny do tego jaki był w PRL między ludźmi władzy i Solidarności, już się nie powtórzy i Polacy będą żyć w jako takiej zgodzie. Okazuje się jednak, że ciągle doświadczamy podziałów silnych tak bardzo, że może nawet dojść do wydarzeń podobnych do tych z 1926 roku. Poziom zacietrzewienia obu stron konfliktu jest już tak wielki, że nie dostrzegają oni możliwości porozumienia. Pozostaje wieczna kłótnia, robienie sobie na złość, bez względu na koszty i próba zniszczenia przeciwnika.

Pojawia się pytanie - czy ktoś może to zakończyć zanim nie będzie za późno? Europoseł Janusz Korwin Mikke, nie będący stroną tego absurdalnego konfliktu, otwarcie prosi o interwencję wojsko. Jednak nie zawsze los daje oświeconą dyktatura będąca jednocześnie rządami prawa, jak za Pinocheta w Chile. Jego zdaniem obecna, dziwna dyktatura Kaczyńskiego jest szkodliwa, bo uznaje, że wola ludu stoi ponad prawem, a to prowadzi do tyranii większości, która jest tak samo groźna jak tyrania jednego człowieka.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)2 komentarzy

 • Link do komentarza hansje Czwartek, 10 marzec 2016 09:07 napisane przez hansje

  "...że jej demokratyczne nadanie jest ważniejsze od przestrzegania prawa..."
  Panie Autorze...
  CO TO JEST takiego, to "prawo" ?..
  Czy to jest może to, co kolejne mafie ubeckie przerabiają sobie dowolnie pod siebie, od trzech już pokoleń ?..
  Co to jest w ogóle KONSTYTUCJA ?.. Rymująca się tak dokładnie ze słowem PROSTYtucja ?...
  Czy to mafijne BEZPRAWIE, które teraz mamy, to jest to "PRAWO", które winno być "przestrzegane" ?..
  CO TO JEST w ogóle za chory twór, ten TK ?.. CO TO za banda aroganckich gnojów tam, którzy winni dawno WISIEĆ ?... KTO ich tam posadził ?.. Przecież Pan to WIE, Panie Autorze ?..
  I wreszcie - przyczepię się do tytułu.
  "Czy Polsce grozi dyktatura większości i rządy bezprawia? "
  O ile pamiętam ze szkół (oraz z "wrzasków nienawiści" sorosowych formacji KOD teraz), "dyktatura większości", to DEMOKRACJA (za przeproszeniem Pana Korwina, który to słowo zawsze wykropkowuje, jako nieprzyzwoite..)..
  DEMOKRACJA, o którą teraz "walczy" Pan Soros, ręcyma Lisów różnych i innych niepłacących alimentów pajaców ?.. DEMOKRACJA, gdzie nawet i MNIEJSZOŚCI terroryzują WIĘKSZOŚĆ i nikomu to nie przeszkadza ?.. Na przykład 0,1% populacji - czyli pedały i lesbije, zrzeszone pod auspicjami takoż Sorosa i innych Smolarów - wsadzajace do więzień za "mowę nienawiści", "homofobię" i inne "antysemityzmy" ?..
  TP TEŻ jest - zdaniem Autorów powyższych Gorzkich Żalów - DEMOKRACJA, która jest "zagrożona". TAK ?.. Czy NIE tak ? :) ..
  I wreszcie: - "RZĄDY BEZPRAWIA"..
  Mamy je od wojny. Już trzecie pokolenie UBecji chazarskiej. TAK ?.. Czy NIE tak ?...
  Czy TO są "rządy prawa" ?... prawa MAFIJNEGO Kolesiów chyba, prawdaż ?.. Czy NIEprawdaż ? :)
  Na jaskrawym przykładzie "prywatyzacji", tych, "Planów Balcerowicza" (że też ten gość jeszcze nie wisi..),
  Ustawy Wilczka widać, jak wyglądają w Polsce "rządy PRAWA" :) ..
  TAK, czy NIE tak ? :) ..
  CO ma Pan do zarzucenia Preziowi Jarkowi INNEGO, niż to, co do tej pory było i z DOSKONAŁĄ CIĄGŁOŚCIĄ - trwa i trwać będzie, dopóki panuje w Polsce chazarska, postmoskiewska UBecja ?..
  Służąca każdemu, kto pozwoli dalej rabować, tylko nie własnemu krajowi, jak NA WĘGRZECH, gdzie węgierska UBecka służy WŁASNEMU KRAJOWI ?...
  PO CO, Pane Autore, takie farmazony opowiadać i dalej robić ludziom szambo z mózgu ? :) ..
  CHyba, że SAM AUTOR - nie jarzy, w jakiej rzeczywistości żyje, co przypuszczać - byłoby chyba niegrzecznością z mojej strony :) ...

 • Link do komentarza hansje Czwartek, 10 marzec 2016 13:52 napisane przez hansje

  Może inaczej odpowiem na tytułowe pytanie, lapidarniej :) ..
  "Czy grozi dyktatura większości i rządy bezprawia" ?..
  Pytanie jest dziwne...
  Bo mamy wszak w/w OD ZAWSZE :) ...
  to znaczy - dyktaturę "większości" (czyli "naszej" jedynie słusznej partii), po dziś dzień,
  a nawet - w przyszłości, nie czarujmy się.. Oni koryta nie oddadzą inaczej, niż oddając..szyje..
  To znaczy - od właściwie 1943, ZANIM jeszcze jeden Okupant - przegnał drugiego Okupanta, po linię demarkacyjną "Aliantów" i Polska została "wyzwolona".
  No dobra. Autorowi już nawkładałem powyżej. I wystarczy tego ..ciepłego moczu...

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 09 marzec 2016 21:44
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Czy Polsce grozi dyktatura większości i rządy bezprawia?