Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 17 kwiecień 2016 12:56 Autor: admin

Schetyna w liście do Amerykanów prosi o protekcję w zamian za działanie na szkodę Polski

Redaktorzy "Warszawskiej Gazety" opublikowali kopię dokumentu, dowodzącego że Grzegorz Schetyna, pełniąc funkcję ministra spraw zagranicznych świadomy konsekwencji swoich decyzji, poparł szkodliwa dla Polski ustawę, za co oczekuje protekcji i ochrony ze strony swoich amerykańskich mocodawców. Ustawa dotyczy uhonorowania członków ludobójczej organizacji OUN-UPA.

Bezspornym dowodem na świadome działanie Grzegorza Schetyny na szkodę Polski, jest jego list do Johna Kerry'ego z dnia 20 kwietnia 2015 roku. W liście Schetyna pisze m.in.:

Dotrzymując umowy z Panem spełniłem prośbę ambasadora Mulla i poparłem ustawę Rady Najwyższej Ukrainy uznającą za bojowników o wolność członków OUN­UPA, mimo iż brali bezpośredni udział w ludobójstwie etnicznych Polaków podczas II wojny. Moja inicjatywa wywołała niebywałe oburzenie zarówno obywateli, jak i polityków w Polsce, w tym PO, której jestem członkiem. Otrzymałem pogróżki śmierci i wezwania do podania się do dymisji.

Proszę o zrewanżowanie się gestem dobrej woli i użycie wszelkich wpływów Departamentu Stanu dla zmniejszenia presji na mnie i na mój zespół (…) -­ napisał Schetyna.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(41 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 17 kwiecień 2016 13:29