Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Skandaliczna decyzja PiS-u. Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 22 maj 2016 22:45 Autor: admin

Skandaliczna decyzja PiS-u. Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie

Skandaliczna decyzja PiS-u. Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie foto: Wikimedia Commons/CC

Jan Piekło to dziennikarz regularnie przedstawiający UPA jako „organizację narodowo-wyzwoleńczą”. Rok temu Piekło stwierdził w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”:

Nie widzę nic złego w tym, że Ukraina chce uczcić ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem. Zdarzył się wtedy epizod bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami, doszło do zbrodni wołyńskiej, ale to tylko część historii UPA, która ma również inne karty.

Nowy ambasador sprzeciwiał się m.in. uchwale Sejmu RP w 70. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Uważał, że: 

uchwalenie podobnej uchwały wywołałoby konflikt z mieszkańcami zachodniej Ukrainy, dla których UPA i Stepan Bandera to bohaterowie.

Jest również przeciwny tworzeniu filmu „Wołyń”.

Jan Piekło uważa, że tworzenie takiego filmu jest nie na czasie, bo nie sprzyja pojednaniu dwóch narodów. Podkreśla, że film na temat Wołynia powinien być wspólną pracą polskich i ukraińskich grup twórczych – relacjonowało „Radio Swoboda”.

To bardzo zły moment dla takiego filmu, bo część polskiego społeczeństwa jest manipulowana. W Polsce jest taki ksiądz Isakowicz-Zaleski, który kieruje się stanowiskiem rosyjskim, mówi tylko: Wołyń, Wołyń – dodał Piekło.

To tylko część wypowiedzi nowego ambasadora. To, że taki człowiek został mianowany przez Witolda Waszczykowskiego, jest po prostu skandalem.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 22 maj 2016 23:12
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Skandaliczna decyzja PiS-u. Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie