Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Elity USA: "Rola sądu jest ograniczona i podlega konstytucji i praworządności"
Kategoria: Polityka polska   Poniedziałek, 23 maj 2016 10:15 Napisał

Elity USA: "Rola sądu jest ograniczona i podlega konstytucji i praworządności"

Amerykanie usiłują uczyć nas demokracji i wtykają nos w nasze polskie sprawy związane z rokoszem jednego sędziego. Rokoszu który destabilizuje państwo i daje wrogom Polski okazje do prześladowań. Ale co robią sami?

Rok przed upływem kadencji prezydenta Obamy Republikanie odmówili mu prawa mianowania kandydata na sędziego Sądu Najwyższego.
Jakiego draństwa dopuścił się reżim który przez ostatnie 8 lat rządził w Polsce dotychczasowy wiemy aż za dobrze.

W USA mianowanie sędziego Sądu Najwyższego najprawdopodobniej przypadnie w udziale dopiero Prezydentowi który zostanie wybrany w listopadzie i obejmie władzę w styczniu przyszłego roku.

Widzicie różnice?

Donald Trump, którego nominacja na kandydata jeszcze nie jest przesądzona, wykonał krok bez precedensu. Ogłosił właśnie listę listę kandydatów na najwyższą funkcję w systemie sądownictwa USA. Nawet zaciekli wrogowie Trumpa mówią że wykonał on krok we właściwym kierunku.

Przewodniczący senackiej Komisji Sądownictwa, która ma nadzór nad procesem nominacji sędziów Sądu Najwyższego, jest pod wrażeniem. W oświadczeniu senator Chuck Grassley wspomnianą listę sędziów Trumpa określił jako dowód na to że dowodzi ona "zrozumienie i poszanowanie podstawowej zasady, że rola sądów jest ograniczona i podlega konstytucji i praworządności".

Tak: "ROLA  SĄDÓW JEST OGRANICZONA I PODLEGAJĄ ONE KONSTYTUCJI I PRAWORZĄDNOŚCI

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć to temu trybunalskiemu bucowi i dupkom z Brukseli którzy sami naruszają wszystko to czego nieprzestrzeganie zarzucają legalnie wybranej władzy w Polsce.

Grassley stwierdził że Trump swoim działaniem pokazuje Amerykanom, że mają "prawo określania kierunku w jakim Sąd Najwyższy powinien działać dla następnego pokolenia".

Obecny rząd Polski nie czyni nic innego ale właśnie wykonuje wolę Narodu wyrażoną w demokratycznych wyborach  kierunkując pracę Trybunału Konstytucyjnego tak aby jego działania służyły następnym pokoleniom a nie  dotychczasowym klikom rządzącym.

Mianowani sędziowie muszą reprezentować wartości i przestrzegać pryncypia zapisane w Konstytucji a nie zlecane przez mocodawców.

Lista Trumpa pojawiła się mniej więcej dwa miesiące po tym jak prezydent Barack Obama nominował sędziego Merricka Garlanda na miejsce w Sądzie Najwyższym opróżnione po nagłej śmierci Antonina Scalia. Śmierć sędziego Scalia wywołała ogromny konflikt między dwoma głównymi partiami, podobny do tego jaki zaistniał w Polsce między rządem i opozycją, który także nie został  jeszcze rozwiązany.
Republikanie z Senatu nie chcą rozpocząć rozprawy zatwierdzającej kandydata, wyrażając żądanie aby z nominacją zaczekać, aż do wyborów prezydenckich.

PS. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to możliwe że kilkunastu sędziów delegowanych przez partyjnego kacyka ma wiedzieć co jest dobre dla Polaków lepiej niż 460 posłów przez nich wybranych.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 23 maj 2016 10:54
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Elity USA: "Rola sądu jest ograniczona i podlega konstytucji i praworządności"