Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska W Polsce po cichu likwiduje się służby celne
Kategoria: Polityka polska   Czwartek, 26 maj 2016 00:00 Napisał

W Polsce po cichu likwiduje się służby celne

Otrzymaliśmy niepokojące informacje związane z postępującymi zmianami w polskiej służbie celnej. Sprawa ta zapewne posiada drugie dno, a cała akcja może mieć związek z czymś, co zostało zaplanowane, a o czym jeszcze nie wiemy.

Aż boję się zgadywać co skłania obecnie rządzących do demontażu służb powołanych do ochrony granic Polski. Dlaczego w mediach o tym się nie mówi?

Treść e-maila publikuję w całości, imię i nazwisko autorki, na jej prośbę, pozostaje do wiadomości redakcji:

----------

Szanowni Państwo

Od dawna jestem czytelnikiem alexjones.pl Cieszy mnie fakt, ze dzięki Waszemu portalowi można zapoznać się z rzeczywistością po tzw. "drugiej stronie lustra".

Jestem człowiekiem myślącym, starającym się trzeźwo i obiektywnie oceniać fakty i wyciągać własne wnioski. Załamuje mnie częściowe uśpienie społeczeństwa, które tkwi w totalnym maraźmie i daje się manipulować poprzez TV, radio i ogólne media. Nie jestem zwolennikiem żadnej opcji politycznej. Brzydzę się jednym (jak chyba każdy normalny Polak): niszczeniem przez rodzimych polityków własnego kraju, jego kultury, gospodarki, blokowanie rozwoju, uczynienie z Polski tzw. "Bangladeszu Europy"...

Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na pewien ciekawy wątek, o którym jest cicho w mediach (embargo informacyjne?), mianowicie: LIKWIDACJA SŁUŻBY CELNEJ RP.

Gdyby nie to, że znam dobrze środowisko celników - nie miałabym pojęcia, ze coś jest na rzeczy.

Pozwoliłam sobie na przesłanie przekopiowanych, wybranych artykułów dotyczących likwidacji SC - jestem przerażona, choć nie zaskoczona. Jaka jest prawdziwa przyczyna likwidacja SC?? Na całym świecie rządy poszczególnych krajów wręcz dążą do umocnienia granic, poszerzają obowiązki służb celnych, skutecznie kontrolują przepływ towarów czy nawet znają skalę i drogi przemytu (wiemy, ze czasem przymykają oko).

Rozmawiając z celnikami, stwierdzam, że ludzie ci są przerażeni. Przerażeni niewiedzą i perspektywą utraty pracy.

W chwili obecnej wygląda to następująco:

- do końca 2016 pracują na starych zasadach

- od 01.01.2017- powstaje Krajowa Administracja Skarbowa - każdy funkcjonariusz dostaje tzw."angaż tymczasowy" na 4-5 miesięcy. Będzie prześwietlany i oceniany. Przez kogo i pod jakim kątem? Nie wiadomo. Nie wiadomo, kto będzie likwidował Izby i Urzędy Celne. Funkcjonariusze mają zostać pozbawieni stopni, mundurów - z dnia na dzień z formacji mundurowej stają się korpusem cywilnym urzędników... skarbówki (!!!)

- po upływie 5 miesięcy - do 01.06.2016- 3/4 funkcjonariuszy zostaje zwolnionych (z 15.000) - część odejdzie na emerytury, część zrezygnuje po zapoznaniu się z nowymi warunkami (np. połowa dotychczasowej pensji + oddelegowanie 200 km od miejsca zamieszkania), warto dodać, ze każdy celnik, który urodził się przed rokiem 1974 będzie lustrowany wraz z całą rodziną pod kątem współpracy z SB. W chwili znalezienia czegokolwiek - zostaje wydalony dyscyplinarnie i natychmiast.

- pomysłem pana Szałamachy jest danie większych uprawnień dla naczelników i kierownictwa... Urzędów Skarbowych. Mają dostać... stopnie, mundury (jakim prawem ???) i inne przywileje. Podobno oni mają stać na czele nowych KAS-ów. Dodam tylko, ze skarbówka również jest przerażona KAS-em i również nie wie, czy po 01.01.2017 pracownicy szeregowi będą mieli gdzie pracować, czy zostaną wywaleni na bruk.

13 maja 2016 odbył sie protest Służby Celnej w Warszawie, który media przedstawiły jako... walkę celników o emerytury mundurowe (sic!). O likwidacji UC i US - cisza. Około 20.000 ludzi - celnicy i skarbówka idzie na bruk najpóźniej do 31.05.2017. Ludzie z kredytami, rodzinami - chcący normalnie pracować i żyć.

Najgorsze jest to, ze pracownicy NIC NIE WIEDZĄ. Nikt z nimi nie rozmawia, kierownictwo zamyka się w gabinetach i szuka miękkiego lądowania dla siebie.

Co zlikwidują potem? Wojsko? Policję?

Proszę, nagłośnijcie ten problem. "Leniwy celnik-łapówkarz" czy "opryskliwa i tępa baba ze skarbówki - kuzynka księgowej, bez matury" - to MIT. To dramat fundowany ludziom przez ograniczonego urzędasa zza biurka! Jak likwidacja i wysadzenie w kosmos struktur powiązanych z bezpieczeństwem fiskalnym ma wpłynąć na polepszenie polityki fiskalnej i wpływ podatków??!! Przecież to absurd!! W mediach celowo kreuję się obraz frankowicza-kombinatora, celnika-łapówkarza i lenia, skarbowców - bezdusznych nierobów etc. Po co - pewnie wiecie - żeby nastawić negatywnie do nich społeczeństwo.

Przeraża to, że rząd robi sobie co chce, mając w głębokim poważaniu swoich obywateli oraz państwo, w stosunku do którego pełni służbę przecież!

Proszę o nie podawanie żadnych moich danych - zwyczajnie w tym kraju zaczynam się bać i nie chcę mieć żadnych nieprzyjemności, ani być szykanowana.

Pozdrawiam Was serdecznie

Stała czytelniczka


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(62 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 maj 2016 10:28
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska W Polsce po cichu likwiduje się służby celne