Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Sędziowie skarżą się na „personalne ataki” ze strony obywateli… Czyżby prawniczy salon bał się końca swojej bezkarności?
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 03 czerwiec 2016 10:39 Autor: admin

Sędziowie skarżą się na „personalne ataki” ze strony obywateli… Czyżby prawniczy salon bał się końca swojej bezkarności?

Sędziowie skarżą się na „personalne ataki” ze strony obywateli… Czyżby prawniczy salon bał się końca swojej bezkarności? foto: Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC

Sędziowie warszawskiego sądu okręgowego w liście skierowanym do ministra sprawiedliwości skarżą się na „wzrost liczby personalnych ataków” ze strony obywateli… Cóż za biedny los sędziowskiego salonu. Może w ramach rekompensaty minister winien im zaproponować jakiś dodatek za szczególne warunki pracy? A może oni najzwyczajniej w świecie zaczęli się lękać końca swojej bezkarności i likwidacji sędziowskiego „państwa w państwie”? Wrzask może być niebawem jeszcze większy, gdyż na horyzoncie widać już wielką reformę sądownictwa.

Sędziowie warszawskiego sądu okręgowego poskarżyli się w piśmie skierowanym do Zbigniewa Ziobry, że rośnie liczba personalnych ataków na sędziów i ich rodziny. Jako przykład podają artykuł prasowy w którym zlustrowano ojca jednego z czynnych sędziów. W przeszłości miał on mieć związki ze służbami specjalnymi PRL. Ojciec sędziego po przeczytaniu tekstu prasowego doznał zawału, który przyczynił się do jego śmierci.

Nie wiem czy będę w swojej opinii odosobniony, ale jeśli „personalne ataki” na sędziów są uzasadnione, to bardzo się cieszę, że do nich dochodzi. Cieszę się, że sędziowie są lustrowani i sprawdzani, że weryfikuje się ich przeszłość i powiązania. Wszak z nadania Suwerena mają oni potężną władzę, a każda władza z takiego nadania może i powinna być kontrolowana. Prawo do takiej kontroli winien mięć każdy obywatel, nie ważne czy jest dziennikarzem, członkiem opozycji/koalicji czy też zwykłym Kowalskim.

Cieszę się również, że zapowiadana jest wielka reforma wymiaru sprawiedliwości, czyli materii która nie była ruszana od czasów PRL. W tym kontekście wcale mnie nie zdziwi dalszy wrzask sędziowsko-prawniczego środowiska. Powoli zaczyna bowiem do nich dochodzić, że ich bezkarność i nietykalność ulegną pewnym ograniczeniom, że dłużej już nie będą „świętymi krowami”. Mam nadzieje, że przyniesie to wymierne pożytki dla obywateli.

 

Źródło: niewygodne.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(25 głosów)



Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 03 czerwiec 2016 11:18
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Sędziowie skarżą się na „personalne ataki” ze strony obywateli… Czyżby prawniczy salon bał się końca swojej bezkarności?