Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Poseł PiS: Wielką Brytanię w UE może zastąpić Turcja
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 03 lipiec 2016 07:23 Napisała

Poseł PiS: Wielką Brytanię w UE może zastąpić Turcja

W środę 29.06.2016 gościem Sygnałów Dnia, porannej audycji radiowej Jedynki, był Bolesław Piecha – europoseł wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości. Dzień wcześniej w Stambule w zamachu terrorystycznym zginęły 42 osoby. Prowadzący audycję nawiązał do tych wydarzeń oraz do Brexitu, który nadal wtedy zajmował wtedy czołówki gazet. Poniżej przytaczam fragment tej rozmowy:

Dziennikarz: „Czy w momencie, kiedy Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską oznacza to, że szerzej otworzą się drzwi dla Turcji, która próbuje do Unii Europejskiej pukać od kilku dekad? Czy ten temat już umiera w Brukseli w tej chwili?”
Europoseł: „To nie jest tak, że on umiera, ponieważ Wielka Brytania była główną siłą militarną Europy. Musimy pamiętać, że Wielka Brytania to są siły tego trzonu NATO w Europie, poza oczywiście siłami amerykańskimi. Takie miejsce w NATO również zajmuje Turcja i być może, biorąc pod uwagę również ten Brexit, którego szczegółów jeszcze nie znamy, aczkolwiek próbuje się w jakiś sposób zdecydowany przyspieszyć wszystkie plany związane z zastosowaniem Art. 50 Traktatu i wypchnąć (no niestety tak muszę powiedzieć) Zjednoczone Królestwo z UE jak najszybciej i to miejsce musi ktoś zająć, chociażby w wymiarze militarnym. No i tutaj mamy Turcję, tym bardziej, że tak jak pamiętamy, podpisana jest umowa pomiędzy Turcją a Unią Europejską w sprawie jednego z głównych problemów dzisiejszej Europy – to jest kwestii migracji czy uchodźców czy imigracji właśnie tą drogą bliskowschodnią przez Turcję.”


Tak, to prawda, Turcja ma dużą armię – szóstą co do wielkości armię świata. I jest to duży kraj: 80 milionów obywateli. W tym 98% muzułmanów...
Tak, mamy podpisane porozumienie z Turcją ws. przepływu imigrantów. Za które Unia (czyli wszystkie państwa członkowskie, a raczej ich podatnicy) zapłaciła 3 miliardy euro, choć według tureckiego prezydenta Erdogana to i tak za mało...
Zgodnie z tym porozumieniem Turcja ma zawracać do siebie uchodźców próbujących się przedostać do Europy tzw. szlakiem bałkańskim. Jeśli wśród nich znajdzie się Syryjczyk, to Ankara wyśle do UE także Syryjczyka, tyle że wybranego przez siebie z jednego z tureckich obozów dla uchodźców. Jak doniósł niemiecki dziennik Der Spiegel, póki co Turcja przekazała nam wyłącznie niewykwalifikowanych lub chorych Syryjczyków...
A sam Erdogan? Człowiek, który od 13 lat twardą ręką rządzi Turkami, sam dostarcza dowodów na swoją zbrodniczą działalność także poza granicami swojego kraju:
W Turcji niewygodnych dziennikarzy aresztuje się pod byle pretekstem, przetrzymuje latami w więzieniach, a nawet morduje (Link: Historia dziennikarki, która odkryła prawdę). Jednak kontrola tureckiego mainstreamu już nie wystarcza, Erdogan chce mieć nadzór nad każdą informacją trafiającą do społeczeństwa – chce wprowadzenia zakazu mediów społecznościowych, w tym Facebooka i Youtube, a dostęp do Twittera już jest ograniczony.
O krwawym rozprawianiu się z z Kurdami donosi nawet Wyborcza (Link: ONZ prosi Ankarę o możliwość doniesień o strzelaniu przez tureckich snajperów do cywilów i spaleniu stu osób w piwnicy). I nawet Angela Merkel, główna postulująca za układaniem się Unii z Turcją, zmuszona była je potępić.
Ale nie tylko z tą nacją walczą tureckie władze. Po cichu już nawet mainstream przyznaje, że Erdogan wspiera wojnę domową w Syrii, chcąc obalić Baszar al Asada i zastąpić go ludźmi uległymi wobec siebie. W tym celu Ankara sponsoruje i dostarcza broń zarówno Wolnej Syryjskiej Armii jak i członkom Państwa Islamskiego. Finansowe wsparcie ISIS polega także na kupowaniu ropy naftowej, a także historycznych artefaktów z podbitych przez Państwo Islamskie syryjskich miast. (Link: Turcja odpowiada za wybuch wojny w Syrii).


Podsumowując, jeśli pan poseł przyrównuje Wielką Brytanię do Turcji, jeśli nie widzi różnicy między demokracją brytyjską, którą potwierdziło choćby referendum ws. Brexitu, a tureckim reżimem, jeśli dla niego nie ma problemu, by jednych zastąpić w Unii drugimi, to... chyba żyjemy w innej rzeczywistości Panie Pośle. Pewnie warto by było sprawdzić, które z nas się myli. Tylko, że nawet jeśli to ja mam rację, to tylko Pan może mieć jakąkolwiek moc sprawczą w tej sprawie...

 

Źródło: xebola.wordpress.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 03 lipiec 2016 14:22
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Poseł PiS: Wielką Brytanię w UE może zastąpić Turcja