Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Premier zarekomendował, Polaczek pocałował
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 26 lipiec 2013 22:23 Autor: admin

Premier zarekomendował, Polaczek pocałował

TVP staje się równie żenującym organem propagandowym, jakim była w PRL.

Dziś huknęła wiadomość,  że Krzysztof Kwiatkowski został nowym prezesem NIK. Ten wieloletni członek PO stanowiący najbardziej platformerski beton został dziś przedstawiany przez koalicje formalną i nieformalną (w tym media) jako człowiek, który obiektywnie i uczciwie, bez kumoterstwa będzie pełnił swoją funkcję.

Adam Krzykowski - prezenter Panoramy (warto zapamiętać) powiedział, że prezes NIK ma być apolityczny i dodał, że „Chwalił go (Kwiatkowskiego- przyp. red.) sam premier”!

Sam premier!!!

Potem mieliśmy premiera, który mówił o „czystym sercu” i „jasnym umyśle” Kwiatkowskiego, wznoszeniu się poza polityczne …. i takie tam. Jeżeli serce Kwiatkowskiego jest tak czyste jak serce premiera to możemy spać spokojnie.
A tak na serio, to takiej politycznej, bezczelnej hucpy przy rozdawaniu stanowisk nie widziałem od czasu nominacji Arabskiego na ambasadora w Madrycie.
Tylko Błaszczak (PiS) sensownie  (a w zwestawieniu z innymi wypowiedziami- wywrotowo) spytał jednego z dziennikarzy: „Ten członek PO, z samego jądra tej władzy będzie kontrolował Donalda Tuska? Naprawdę?”.A brzmiało to jak ojcowskie skarcenie 12 letniego syna, któremu ktoś non stop kradnie kanapki a on nie wie dlaczego.

Drugim newsem w telewizyjnej panoramie, był polski robotnik całujący w rękę Kanclerz Angelę Merkel. Robotnik trafił przez ten gest na pierwsze strony niemieckich, obiektywnych dla nadwiślańskiej hybrydy człowieka z lemingiem gazet. To obok gestu Tuska pochylonego w pas przed panią kanclerz doskonały obrazek dla niemieckich mediów. Bardzo wymowny.

Kolejny hołd, kolejne niemieckie zwycięstwo – tak oni to widzą. Tylko w tym kontekście należy to rozpatrywać. Dlaczego? Warto zadać sobie pytanie: kiedy Niemcy piszą o Polsce i Polakach? Pisali wtedy kiedy trzeba było skarcić braci- kartofli Kaczyńskich za to, że śmieli mieć swoją wizję państwa inną od wizji IV Rzeszy, pisali gdy trzeba było pochwalić klepnięciem w plecki Tuska odznaczonego medalem polakożercy Stresemanna, pisali o polskich obozach i o polskim antysemityzmie, pisali o cukierku od USA  dla Polaczków, którzy dostali kawałek militarnego pola do popisu na Bliskim Wschodzie, piszą i o wdzięcznych  Polaczkach, którzy całują w rączkę panią kanclerz za to, że w swojej łasce dała im pracę.

Oczywiście opakowuję się to wszystko w bibułkę podziwu dla szarmanckich Polaków. Nie mogą napisać wprost co o nas myślą.

Jak oni się nad nami pochylają?!

“Die Welt”: Szarmancki pocałunek katapultuje Polaka na czołówki gazet.”

“Całuję rączki”. Pod takim tytułem „Die Welt” komentuje pocałunek złożony na dłoni Angeli Merkel przez polskiego budowlańca Jacka Krakowiaka.

W Polsce – w odróżnieniu od reszty Europy – pocałunek w rękę to tradycja ponadklasowa, „oznaka uprzejmości, podziwu, też przyjaźni; gest najwyższego szacunku”, tłumaczy dziennik.”

Całuj rączki i nie podskakuj to będziemy mówić o tobie dobrze.

http://www.dw.de/die-welt-szarmancki-poca%C5%82unek-katapultuje-polaka-na-czo%C5%82%C3%B3wki-gazet/a-16975336

Premier zarekomendował, Polaczek pocałował

 

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/premier-zarekomendowal-polaczek-pocalowal.html
Ale to nie wszystko! Zauważyłem, że robotnik nie był tak usłużnie skłoniony przed panią kanclerz  jak Tusk i niestety nie doczekałem się choćby małej niewinnej uwagi medialnych żołnierzy polskojęzycznego establishmentu, że gest nie był tak dobry jak gest premiera, że czegoś zabrakło, że nie było tak bardzo szarmancko. A Tusk to robił z garbikiem, można było lać.

Zatem, do poprawy!

ASŹródło artykułu: Ewa Stankiewicz


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 27 lipiec 2013 17:54
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Premier zarekomendował, Polaczek pocałował