Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Rada Mediów Narodowych w komplecie
Kategoria: Polityka polska   Wtorek, 02 sierpień 2016 08:43 Autor: admin

Rada Mediów Narodowych w komplecie

Znamy już cały skład gremium, które stanie się odpowiedzialne za linię programową oraz wybór kadr do mediów publicznych w Polsce.

Przedwczoraj prezydent Andrzej Duda powołał ostatnich dwóch członków, z rekomendacji opozycyjnych klubów: PO oraz Kukiz’15. Są to odpowiednio: Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny (dziennikarz PAP i radia „Zet”, związany ze śląską „Solidarnością”).

Prócz tego w RMN zasiądą takie osoby, jak Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk a także Krzysztof Czabański – to z kolei kandydaci wybrani przez Sejm. Zdecydują o składzie zarządów oraz rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz PAP.

7 lipca weszła w życie ustawa o mediach narodowych – nowo powołane gremium właśnie rozpoczyna długą, bo sześcioletnią kadencję. Ustawa zmienia tryb działania mediów publicznych w sposób znaczący, ponieważ przestają one formalnie podlegać ministrowi skarbu, jak dotychczas. Teraz organem decyzyjnym jest Rada.

Cel jej powołania jest jasny dla każdego, kto śledzi polskie życie polityczne: ponieważ konstytucja zabrania, by członkowie partii zasiadali w KRRiT, nowy organ przejmie od niej decyzyjność w sprawie powoływania kadr, w ten sposób może całkowicie upolitycznić i podporządkować media obecnie rządzącym. W Radzie Mediów Narodowych mogą bowiem zasiadać posłowie.

 

Źródło: Strajk.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 02 sierpień 2016 08:53