Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Po co nam Gruzja ?
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 02 sierpień 2013 20:26 Autor: admin

Po co nam Gruzja ?

Ja się z reguły nie dopytuje, albo jak inni określają nie czepiam, ale tym razem zapytać muszę , bo nic a nic nie kapuję. O co chodzi z wizytą w Gruzji. Wizytą byłego Premiera i kandydata na premiera.

Dowiadujemy się że pan Jarosław Kaczyński otrzymał drugie najwyższe odznaczenie Gruzji. Czy szkodziłoby powadze tego odznaczenia i powadze odznaczonego gdybysmy się dowiedzieli za jakie konkretne zasługi wobec obcego państwa były Premier Rzyczypospolitej ( tak jest ciagle tytułowany) otrzymał to odznaczenie.

Jeszcze bardziej nurtuje mnie oświadczenie jakie w związku z tym zostało bublicznie złożone:

Traktuje to odznaczenie jako zobowiązanie. Zobowiązanie wobec niepodległej Gruzji. Jeżeli ponownie będę premierem Polski to zapewniam, że wywiążę się z tego zobowiązania” – mówił Jarosław Kaczyński…”

Jakie, na czym polega to zobowiązanie przyszłego Polskiego premiera wobec obcego państwa, za kawałek blaszki ? Czy Premier Rzeczypospolitej nie powinien poświęcać WSZYSTKICH sił dla dobra własnego kraju oraz własnych Obywateli. Wszystkich sił dokładnie znaczy – wszystkich.Inne państwa mają swoje władze więc niech się nimi zajmują. Ja nie potrzebuję aby moimi sprawami zajmował sie Premier Gruzji albo Kanclerz Niemiec i aby ktokolwiek z nich obiecywał mi cokolwiek.

Nie rozumiem też jak to może być że, raz mówi się : ” szef PiS, odbierając odznaczenie, mówił: Micheil Saakaszwili zbudował nowoczesne i niepodległe państwo Gruzińskie.To wielki komplement dla kolegi Saakaszwili , być może nawet przyjaciela.

W tym samym czasie i w tym samym miejscu dowiadujemy się o tym że : ” Lider Prawa i Sprawiedliwości spotkał się przed południem z byłym premierem Gruzji Vano Merabiszwilim, który przebywa w zakładzie karnym.

Jarosław Kaczyński ocenił, że ta wizyta była wstrząsająca. – Warunki, w jakich przebywa były premier Gruzji, są niewyobrażalne – powiedział po spotkaniu prezes PiS. Zaznaczył, że takich praktyk nie spotyka się w cywilizowanym świecie.

Spotkanie z Merabiszwilim trwało pół godziny – na więcej, jak informuje PiS, nie pozwoliły władze. Czyzby był to dowód wielkiej goscinności z jaka podejmowano J.Kaczyńskiego?

Należy przypuszczać że Merabiszwili jest takim samym kolegą jak Saakaszwili. Jak może jeden kolega Pana Kaczyńskiego tak traktować innego jego kolegę trzymając go w więzieniu w warunkach uragajacych cywilizacji. Pamiętamy jak niedawno pan Jarosław Kaczyński chciał bojkotować Euro 12 z powodu koleżanki Tymoszenko.

Czemu zamiast zgromić Michaela za nieludzkie traktowanie byłego Premiera wręcza mu laurę budowniczego nowoczesnego państwa? Jakieś rozdwojenie jaźni czy wielolicowość ?

A tak w ogóle to o co z ta Gruzją chodzi. To kraj dla Polski ni brat ni swat i okazuje się że nie mozna się bez niego obejść? A może by tak lepiej było aby nasza opozycja uczyła się od patrioty węgierskieg Orbana , a nie od kolejnego dyktatora Gruzji. Może lepiej wspierać Wegry z którymi jesteśmy ” dwa bratanki” , mamy wspólną historię i to nie tylko Batorego, zamiast się na nich “wypinać” albo prowadzić działania pozorowane ?

Może na stare lata głupieję ale coraz mniej z tego co się dzieje rozumiem. Dowiaduję sie o zobowiązaniach lidera opozycji wobec obcego państwa ale tak naprawdę nie słyszalem do czego zobowiązał się jarołswa Kaczyński jak zostanie Premierem wobec mnie , Obywatela Rezcypospolitej. Nie chodzi mi o te zobowiązania których będąc ostanio premierem nie dotrzymał ,oddając władzę Tuskowi – a Polskę, Brukseli.

PS. Gruzja (gruz. საქართველო, Sakartwelo) – państwo w Azji na Kaukazie Południowym (Zakaukaziu). Obszar 69,7 tys. km². Graniczy na północy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, a na południu z Armenią i Turcją; zachodnią granicę kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego.

Trzeba mieć dużą wyobraźnię aby obiecywać państwu gdzie pisze się robaczkami i które nie graniczy z żadnym państwem członkowskim Unii Europejskiej włączenie do NATO i do Brukseli. Współpraca gospodarcza prawie nie istnieje .W roku 2010 Polska eksportowała tam towary za ok 55 mln $ , importując za niecale 5 mln$. Jesteśmy w Gruzji w grupie : ” i inni ” jeśli chodzi o partnerstwo ekonomiczne.

PS2. Usunięty trzy lata temu pomnik Józefa Stalina powróci na dawne miejsce w Gori, rodzinnym mieście sowieckiego dyktatora – poinformowało we wtorek ministerstwo kultury Gruzji. Pomnik ma stanąć przed rocznicą urodzin Stalina, przypadającą 21 grudnia.


Źródło artykułu: 3obieg.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 02 sierpień 2013 22:39