Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska ​Kwiatkowski nowym prezesem NIK
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 09 sierpień 2013 10:14 Autor: admin

​Kwiatkowski nowym prezesem NIK

​Kwiatkowski nowym prezesem NIK foto: wikimedia commons
Senat zatwierdził dziś wybór Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Zastąpi on na tym urzędzie ustępującego Jacka Jezierskiego. 6-letnia kadencja Kwiatkowskiego zacznie się 27 sierpnia, gdy złoży ślubowanie w Sejmie.
 
Głosowanie w Senacie było tajne. Za Kwiatkowskim opowiedziało się 59 senatorów, a 26 było przeciw.
 
26 lipca Kwiatkowskiego na prezesa NIK wybrał Sejm. Głosowało za nim wtedy 268 posłów z PO, PSL i SLD. Przeciw było 138, głównie z PiS, a 39 - przede wszystkim z RP - się wstrzymało.
 
42-letni Kwiatkowski jest posłem PO (wystąpił z partii), w poprzedniej kadencji był senatorem, a w latach 2009-11 ministrem sprawiedliwości. 6-letnią kadencję na fotelu prezesa NIK rozpocznie z chwilą złożenia ślubowania przed Sejmem, co ma nastąpić 27 sierpnia. Wtedy też formalnie złoży on mandat poselski. Według konstytucji Najwyższa Izba Kontroli jest naczelnym organem kontroli państwowej i podlega Sejmowi. Bada głównie prawidłowość wydatkowania publicznych pieniędzy.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 09 sierpień 2013 15:15