Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Naczelnik szKODników w więzieniu za alimenty?
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 18 wrzesień 2016 08:43 Napisał

Naczelnik szKODników w więzieniu za alimenty?

Czasami dla osiagnięcia zwycięstwa trzeba wroga zajść "od tyłu". Al Capone zamknięto za podatki, Kijowskiego zamkną za alimenty.

80% Polaków zobowiązanych do płacenia alimentów na dziecko tego nie robi, musimy zaostrzyć prawo – tłumaczył podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

W USA niepłacenie alimentów może być uznane za wyraz pogardy dla sądu. Przepisy dotyczące lekceważenia sądów różnią się w poszczególnych stanach. Zwykle można spodziewać się zostać ukaranym grzywną i/lub uwięzionym, jeśli zdecydujesz się nie słuchać wyroku sędziowskiego.

W niektórych stanach niepłacenie alimentów może również spowodować utratę prawa jazdy. W moim stanie zaległy alimenciarz nie otrzyma nawet licencji na wędkowanie. Najpierw trzeba zadbać o dzieci zanim udasz się na swoje rozrywki. Nie potrafisz utrzymać dzieci, nie utrzymasz też samochodu, więc licencja kierowcy nie jest ci potrzebna.

Alimenty dla dzieci i byłego małżonka są traktowane identycznie. Wyrok to wyrok.

Już odzywają się głosy, że alimenciarzy zaczną bronić feminazistki i inne pomylone.

Waldorf, który rozwiódł się z żoną z której korzystał 11 lat - w 2011 roku, został zobowiązany do płacenia swojej byłej 2.000$ alimentów tygodniowo. To wynosi ponad 104.000$ rocznie. Ponadto nakazano mu płacić 3300$ na rzecz dzieci. Problem polega na tym, że Waldorf twierdzi że do domu przynosi netto około 90.000$. Najwyższy dochód Waldorfa w trakcie małżeństwa wynosił ponad 147.000$ przed opodatkowaniem.

Poza alimentami ma do opłacenia 100,000$ kosztów prawnych poniesionych w trakcie procesu rozwodowego.

Teraz Waldorf z powodu jego uwięzienia stracił pracę. Tymczasem była żona Waldorfa, która jest niepełnosprawna nie dostaje nic, a jednocześnie podatnicy muszą żywić jego rodzine i utrzymywać jego dom tak długo, jak on  pozostaje on w więzieniu.

Tam też chcą zmieniać prawo alimentacyjne, przygotowują ustawę pozwalającą sądowi zmodyfikować alimenty i zasiłek dla dziecka w oparciu o zmienione okoliczności, takie jak bezrobocie, czasowa niezdolności do pracy lub podobne warunki przez okres trwający dłużej niż sześć miesięcy. Zmiany nie zostaną dokonane, jeśli sąd uzna że zmiana okoliczności była celowa i jest próbą uniknięcia obowiązku wsparcia rodziny, lub nie starano się uzyskać nową pracę.

PS. Są już opinie że na Kijowskiego alimenty złożą się jego tępe mapety z kodu, więc nie pójdzie siedzieć.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 18 wrzesień 2016 10:53
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Naczelnik szKODników w więzieniu za alimenty?