Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska MON: Rozenek kłamie! W Donbasie nie ma żadnych polskich żołnierzy
Kategoria: Polityka polska   Piątek, 23 wrzesień 2016 10:00 Autor: admin

MON: Rozenek kłamie! W Donbasie nie ma żadnych polskich żołnierzy

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, zdementował informacje podane przez Andrzeja Rozenka w tygodniku „Nie”.

Na pierwszej stronie 38. wydania tygodnika „Nie” Andrzej Rozenek podał informację, jakoby 18 uzbrojonych polskich komandosów w towarzystwie oficera kontrwywiadu na polecenie ministra Antoniego Macierewicza wjechało do Donbasu, gdzie mieli zaangażować się przeciwko separatystom.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz wydał dementi. „Żołnierze Sił Zbrojnych RP/NATO nie przebywają w strefie przyfrontowej, nie przebywają w Donbasie” — oświadczył Bartłomiej Misiewicz. „Żołnierze wchodzą w skład sojuszniczej misji JMTG-U (Joint Multinational Task Group — Ukraina). Misja ma charakter sojuszniczy, a Polska wnosi do niej swój wkład. W skład JMTG-U wchodzą między innymi żołnierze USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Litwy i Łotwy. Żołnierze przebywający w Ukrainie pełnią służbę w ramach misji o charakterze szkoleniowym” — dodał.

Podobne oświadczenie wydała 14 września Kancelaria Prezydenta. Tymczasem Andrzej Rozenek w rozmowie z radiem Sputnik przyznał, że informacje potwierdził w dwóch wiarygodnych źródłach. „To jest oczywiście opowiadanie półprawdy, bo rzeczywiście wysłaliśmy żołnierzy na szkolenie do Ukrainy. Ale są to Polacy, nasi podhalańczycy, to nie są komandosi” — zapewnia autor artykułu.

Tekst odbił się echem w polskich mediach. Jacek Żakowski ubolewał nad tym, że problem został zlekceważony przez władze, natomiast Piotr Skwieciński domagał się sankcji dla Rozenka, twierdząc, że nawet jeśli żołnierze prowadzą jakąś tajną misję w Donbasie, jest to „naprowadzanie na nich rosyjskich rakiet”.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 23 wrzesień 2016 12:18
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska MON: Rozenek kłamie! W Donbasie nie ma żadnych polskich żołnierzy