Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Jak utylizować PO_płuczyny
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 01 październik 2016 16:51 Napisał

Jak utylizować PO_płuczyny

Do napisania tego tekstu skłania mnie to co przeczytałem o mianowaniu filmu Wajdy do "Oscara".

"Najpierw utrącono z festiwalu "Historię Roja", następnie wbrew wszystkim nominowano do Oscarowego konkursu film Wajdy. Było to zaskoczenie nawet w obstających za starym układem środowiskach. Niemal powszechnie do nominacji Oscarowych typowano "Ostatnią rodzinę" i "Wołyń"."

Stary postudecki układ, który dogadał się z PRL-owskim układem i wyobraża sobie że zawłaszczył Polskę na wieki zachowuje się jak rosówka. Kto jest wędkarzem i wieczorną porą zbierał przy świetle latarki te, pożyteczne w odróżnieniu od PRL-Bis robaki, wie o czym mówię. Chwycona za łeb rosówka za wszelką cenę stara się skryć w swej dziurze.

Otóż ten stary układ, w całości, trzeba potraktować jak rosówkę. Doskonale oświetlić,tak aby każdy zobaczył kto i co, chwycić za ogon, wyciągnąć z nory i wysłać na ryby.

Jak to zrobić? Prosto.

Po pierwsze odcinać fundusze i generować im koszty. We współczesnym świecie rządzi pieniądz a całe to badziewie kiedy pozbawisz gotówki czuje się jak ryba na piasku i zdechnie.

Wydaje się konieczne przygotowanie ustawy która uszczegółowi, uszczelni i ograniczy finansowanie polskich instytucji społeczno -politycznych z zagranicy. Jeśli odetniemy dopływ gotówki np od Sorosa takie Nowo- twory jak KOD czy inni Nowocześni padną jak neptki.

Są państwa które już takie rozwiązania wprowadziły i stosują.

Po drugie. Trzeba trzymać towarzystwo "za mordę". Pysknie jeden czy drugi niezgodnie z prawdą, to trzeba dać niezawisłym sądom możliwość wykazania się. Zaskarżać o wysokie odszkodowania, potem szybko egzekwować. Jak to może być że taka Pitera leci w kulki i nie wykonuje postanowienia sądu. Już powinna mieć z urzędu sprawę o obrazę wymiaru sprawiedliwości, wysoka grzywnę oraz komornika na głowie.

Po trzecie. Należy powołać nowe organizacje. Na przykład Krajowy Kongres Sędziów RP który mógłby być instytucją opiniującą działalność konstytucyjnych organów sądownictwa. Kongres powołany od podstaw, dobrze przygotowany w którego władzach statutowo nie mogliby zasiadać sędziowie sprawujący funkcje w organach konstytucyjnych byłby doskonała przeciw wagą struktur zawłaszczonych przez układ. Podobnie można uczynić w innych dziedzinach: prokuraturze, nauce, szkolnictwie, adwokaturze, kulturze.

Takimi sprawami powinien zająć się specjalny zespół strategiczny i robić swoje nie zwracając uwagi na to jak szczekać będzie opozycja czyli dotychczasowy układ.

Nie można pozwolić na jednostronne opinie skomuszałych struktur. Dla każdej z nich należy tworzyć struktury alternatywne i te dopuszczać do głosu.

Po czwarte. W mediach które są pod nadzorem państwa nie może być tak jak do tej pory kiedy to zaprasza się jednego przedstawiciela partii rządzącej i czterech lub pięciu z partii opozycyjnych. Hałastra z tzw opzycji zakrzykuje przedstawiciela władz i zalewa nas ślinotokiem swojej propagandy.

Przed kamerą musi być równowaga sił. Jeden z rządu jeden reprezentant opozycji w tym samym czasie. Nie możemy się dać zakrzyczeć przedstawicielom kanap, którzy i tak mówią to samo tylko cztery razy więcej , tworząc wrażenie że teraz to Polska już zginęła ale przez 8 lat milczeli lub rządzili ale teraz dopiero nabrali rozumu.

Zresztą i tak ich jedyna receptą jest zrobienie Kaczyńskiego premierem i delegalizacja PiS.

No ale zaczynam odbiegać od założonego tematu.

Tak więc zapytam: "Czy macie inne, lepsze pomysły na rekonstrukcję skostniałego post komuszego układu?".


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 01 październik 2016 18:39