Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Duda o wspólnym Marszu Niepodległości: Na razie nie ma szans
Kategoria: Polityka polska   Poniedziałek, 31 październik 2016 11:02 Autor: admin

Duda o wspólnym Marszu Niepodległości: Na razie nie ma szans

Duda przyznał, że były prowadzone rozmowy dotyczące zorganizowania wspólnego Marszu Niepodległości, jednak stanowiska różnych grup społecznych były tak rozbieżne, że na razie nie ma na to perspektywy.

„Prowadziliśmy różne rozmowy, ale się nie udało. Nic na to nie poradzę. Będzie marszów prawdopodobnie więcej, niż było ich w zeszłym roku. Ja osobiście nad tym boleję, bo chciałbym, żebyśmy poszli w jednym marszu. Ale stanowiska różnych ugrupowań, nawet nie tyle ugrupowań politycznych, które zasiadają w Sejmie, tylko różnych, można powiedzieć, grup społecznych, są tutaj tak rozbieżne, że na razie nie widać perspektywy na to” – stwierdził prezydent Duda.

„Chyba nikt nie ma wątpliwości, że 11 listopada, odzyskanie niepodległości, to był wielki dzień zmartwychwstania Polski” – dodał.

11 listopada prezydent weźmie udział w oficjalnych uroczystościach państwowych w Warszawie: złoży kwiaty przed pomnikami Polaków zasłużonych dla odzyskania niepodległości i spotka się z mieszkańcami jednego z polskich miast na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Premier Beata Szydło będzie świętować odzyskanie niepodległości w Krakowie. W Warszawie po raz kolejny będzie miał miejsce Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 31 październik 2016 11:39
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Duda o wspólnym Marszu Niepodległości: Na razie nie ma szans