Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Kukiz’15 proponuje referendum ws. CETA
Kategoria: Polityka polska   Środa, 02 listopad 2016 08:30 Autor: admin

Kukiz’15 proponuje referendum ws. CETA

„Postulujemy, by proces ratyfikacji odbył się tym razem w sposób przejrzysty, żeby dyskusja była realna, by o umowie i jej zapisach mogli rozmawiać również Polacy. Wolelibyśmy, aby to obywatele zdecydowali, czy chcą CETA” – powiedział poseł Kukiz’15 Piotr Apel.

„Są jeszcze możliwości, by umowa CETA nas nie obowiązywała” – stwierdził i dodał: „Wraz z tą umową będzie nas obowiązywać system arbitrażowy, bardzo niebezpieczny system sądowniczy, który zamrozi nasze ustawodawstwo w zakresie rynku pracy czy podatkowego”.

Poseł Kukiz’15 podkreślił, że jego ugrupowanie oczekiwało więcej od polskiego rządu ws. umowy między Unią Europejską a Kanadą. Poinformował także, że podczas dyskusji o CETA wyszło na jaw, że polskie tłumaczenie jest błędne wobec oryginału. „Punkt, który był przekłamany dotyczył zmian legislacji w zakresie wprowadzenia czy używania biotechnologii” – stwierdził.

Czy Kukiz’15 zdoła doprowadzić do referendum ws. CETA?Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)1 komentarz

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 03 listopad 2016 14:33
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Kukiz’15 proponuje referendum ws. CETA