Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Donald Trump o Polakach
Kategoria: Polityka polska   Sobota, 12 listopad 2016 04:32 Napisał

Donald Trump o Polakach

Prawdę mówiąc przez ćwierć wieku gdy obserwowałem z bliska amerykańskich polityków, nie miałem okazji zauważyć poważnego zainteresowania polską mniejszością narodową.

Jest nas, korzennych, ponad 10 milionów, czyli znacznie więcej niż "koszernych" - ale w żadnej mierze nie mamy szans z nimi się porównywać. Polacy często są skłóceni, zawistni (to w najlepszym wypadku), bywają obojętni wobec rodaków. Zwykle przypomina to "polskie piekło".

Kiedy zdarzało się, że sprawiłem bezinteresowną przysługę, Polak mrugał ze zdziwienia oczami, które nasilało się gdy stwierdziłem że nie chcę za to finansowej gratyfikacji, gdyż Polak powinien Polakowi pomagać. Sam natomiast doświadczyłem świństw wyrządzonych mi nawet przez tych, o których wyżej wspomniałem.

To dlatego, że nie stanowimy zwartej społeczności, dla Amerykańskich polityków nie stanowimy żadnej wartości.

Mimo to Donald Trump nie zlekceważył polskiej diaspory w USA.

https://www.youtube.com/watch?v=hXbKq5jAeXU

Trump i jego rodzina mają pewne związki z Polską. Jego syn Donald jr. wspomina swoje wizyty w Polsce, gdzie odwiedzał babcię ze strony matki.

Sam Prezydent elekt swoje korzenie ma w Niemczech, skąd jego dziadek Fred Trump - początkowo nazywał się Friedrich Drumpf, a urodził się w Kallstadt w Niemczech w 1869 roku, skąd przybył do Ameryki w wieku 16 lat mając puste kieszenie.

Jego zięć Jared Kushner ma polskie korzenie. Dziadek Jareda Charles trafił do Ameryki z Polski w 1949 po tym jak wcześniej udało mu się wraz z grupą uciekinierów zbiec z getta koło Nowogródka. Tunel o długości 200 metrów kopano łyżkami, widelcami i kawałkami metalu przez cztery miesiące.

Polska powinna umiejętnie wykorzystać te koneksje.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 11 listopad 2016 20:28