Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Halooo, tu Polska. Rodacy. Wracajcie - czekamy
Kategoria: Polityka polska   Niedziela, 13 listopad 2016 01:24 Napisał

Halooo, tu Polska. Rodacy. Wracajcie - czekamy

Zaintrygowała mnie reklama jaką oglądali widzowie CNN podczas wyborów prezydenckich w USA. Przekaz w takim czasie musiał dotrzeć do milionów widzów. Do mnie dotarł.

Za pierwszym razem nie przykładałem uwagi bo myślałem że to zwykły "commercial". Ale później.

Elegancki mężczyzna odbiera telefon. Rozmawia z kimś kto brzmi jak ojciec. Apeluje do syna aby wracał do domu. Tak. Do Ojczyzna wzywała swego syna aby wrócił i ją wspomógł. Aby nie inwestował gdzie indziej, ale w własnym kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=Hi0bH632-Xk

I tak sobie pomyślałem. Czemu takich reklam polski rząd PiS nie zamawia w Wielkiej Brytanii, Italii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i gdziekolwiek nasi są.

Czy Prezesowi wydaje się że jeśli Polak - Europejczyk nie opuszcza granic Unii to wciąż jest u siebie w domu?

Gospodarka Libanu została ciężko dotknięta w ciągu wielu koszmarnych lat. Przyjaźni sąsiedzi nie oszczędzają się, bombardują ten kraj i niszą go systematycznie. My wojnę znamy na szczęście głównie z filmów i opowiadań pradziadków. Tam wojna to jeszcze "never ending story".
Ale nowy prezydent jaki został w tym kraju wybrany, po dwóch i pół roku oczekiwania informuje, że wieje wiatr zmian i obiecuje wracającym do ojczyzny kwitnącą i stabilną przyszłość.
Celem tego wideo jest przekazanie wiadomości do wszystkich libańskich emigrantów, aby zaufali ponownie swojemu krajowi i wrócili, aby tam inwestować i pomóc iść w kierunku lepszej przyszłości.
Reklama stworzono i wyprodukowano w ciągu 72 godzin, po to aby mogła być antenie CNN podczas amerykańskich wyborów.

Maleńki Liban opuściło 10 milionów imigrantów.

Czy Polska nie dorosła do tego aby zaprosić Rodaków do powrotu do Ojczyzny? Pamiętam przykrą scenę, gdy Prezydent Duda mówił do Polaków bodajże w Anglii, żeby nie wracali. Było mi przykro, bo ja sam akurat podejmowałem decyzję o powrocie do Polski. Ale nie zraziłem się i wróciłem.

Więc może warto, może i czas najwyższy zaprosić dzieci Rzeczypospolitej do domu.

Jestem przekonany, że lepiej apelować do emigrantów niż do zdradzieckiej opozycji.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(21 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 13 listopad 2016 02:20
alexjones.pl Informacje z Polski Polityka polska Halooo, tu Polska. Rodacy. Wracajcie - czekamy