Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka To nie prawda że mamy do czynienia z wzrostem ksenofobii w Polsce
Kategoria: Publicystyka   Czwartek, 05 styczeń 2017 04:10 Autor: admin

To nie prawda że mamy do czynienia z wzrostem ksenofobii w Polsce

To nie prawda, że mamy do czynienia z wzrostem ksenofobii w Polsce. Z tego prostego powodu, ponieważ jej poziom w pewnej części społeczeństwa jest tak wysoki, że dalszy wzrost nie musi już być rejestrowany. Większość ludzi pojmuje to jednak w kategoriach sympatii i antypatii, nie widząc niczego złego w stygmatyzacji znaczeniowo-pojęciowej, wedle dowolnego wyróżnika, traktowanego właśnie jako kryterium.

Analogicznie jest z kwestią rasizmu. Jak w ogóle można mówić o rasizmie w kraju jednorodnym rasowo? O ile oczywiście uznajemy pojęcie rasy w znaczeniu polityczno-społecznym, bo w znaczeniu biologicznym, co udowodniono – to relikt przeszłości.

Istotnie pojawiają się liczne zdarzenia o różnym charakterze, których elementem jest konflikt z obcokrajowcami, wyróżniającymi się np. kolorem skóry i/lub religią. Jest to niepokojące, jednakże nie jest to raczej wyraz jakichś planowanych akcji, tylko w dominującej liczbie ujawnionych przypadków – kwestia zbyt dużej ilości alkoholu. Wiadomo, że Policja traktuje takie sprawy bardzo poważnie i bardzo dobrze.

W ostatnich dniach doszło do wielu innych zdarzeń wobec punktów gastronomicznych, sprzedających popularne przekąski inno-kulturowe. Ma to charakter jakichś losowo-wybiórczych wykwitów emocji, również w istocie motywowanych pojedynczymi emocjami, przeważnie sfrustrowanych lub nietrzeźwych ludzi. Nie ma czegoś takiego, żeby ktoś planował, realizował i było to widoczne np. w postaci jakiejś spektakularnej akcji na terenie kraju, centralnie skoordynowanej itd. Jest to prosty dowód na to, że nie ma czegoś takiego jak wzrost ksenofobii. Ponieważ jak rosną tego typu nastroje, to osoby skłonne do radykalizacji – bardzo szybko się ujawniają. W naszym przypadku nic takiego się nie dzieje, więc generalnie można wnioskować, że poziom ksenofobii jest mniej więcej stały – typowy dla pewnej grupy reprezentatywnej.

Rzeczywiście postawa części polityków jest trudna do oceny, niektóre słowa w tym milczenie w przedmiocie dziejących się wydarzeń, można interpretować jako opowiedzenie się po jednej stronie sporu. Jednakże to, co robią niektóre media, to jest generowanie jakiegoś nowego tematu zastępczego w celu publicznego upokorzenia Polski i Polaków – no, bo jak inaczej nazwać, te oskarżenia i mówienie o nienawiści Polaków wobec obcokrajowców? Szanowni Państwo, gdyby Polacy nienawidzili obcokrajowców, to najdelikatniej mówiąc – bardzo szybko opuściliby oni nasz kraj, albowiem ciężko jest żyć w realiach takiego rodzaju nienawiści, jak potrafią nienawidzić Polacy, a przynajmniej niektórzy. Dlatego wmawianie Polakom, że nienawidzą obcokrajowców jest najdelikatniej mówiąc bardzo dużą naiwnością.

Niesłychanie istotna jest rola Kościoła dominującego, którego oficjalni przedstawiciele w swoim oficjalnym przekazie są formalnie jednoznaczni. Jednakże, jeżeli już posłuchamy kontekstu przynajmniej części przemówień oficjalnych, nie na tematy religijne, tylko zawarty w nich wątek polityczno-społeczny, to można je interpretować różnie. Więcej nie możemy napisać, albowiem z tą organizacją lepiej jest nie mieć problemów. Jednakże sygnały jakie uzyskujemy od obserwatorów uczestniczących na terenie kilku ośrodków w kraju, są wieloznaczne. Każdy wie, że sprytny mówca, posiadający chociaż podstawy retoryki i logiki, jest w stanie tak skonstruować komunikat, że słuchające go osoby – znajdą w nim coś dla siebie, odpowiednio na własnym poziomie zdolności do interakcji w percepcji. Nie trzeba chyba świadczyć o tym, że ta organizacja, akurat na retoryce i konstruowaniu przemówień zna się wybitnie, a nawet lepiej. Co więcej, szkolenie w tym zakresie i to na wysokim poziomie (uczą łaciny i greki!), jest elementem procesu kształcenia oficjalnych przedstawicieli. Dlatego ich retoryka może być niesłychanie niebezpieczna, to oni formatują i kształtują. Proszę pamiętać, że dla wielu ludzi, kontakt z nimi jest w istocie jedynym cyklicznym spotkaniem z inteligentnym człowiekiem, wyrażającym się w sposób taki, jaki potrafią zrozumieć i przemyśleć. Wiecie państwo jaka to jest broń? Jaka skala rażenia!

Nie można pozwolić na to, żeby niektóre media obecne w Polsce, tworzyły materiał dla swoich central za granicą, który będzie służył do szkalowania Polski w kontekście rzekomej ksenofobii. Oczywiście jest wolność słowa i niech będzie zawsze, jednak – politycy powinni nazywać wprost, to co jest złe. Co jest bardzo ciekawe, to się nie dzieje!

Reasumując – nie ma wzrostu ksenofobii, jest szereg wydarzeń zupełnie niepotrzebnych, wynikających z różnych konfliktów. Nikt tego nie planuje w skali kraju. Największą rolę w panowaniu nad tymi nastrojami ma Kościół dominujący. Niektóre media prowadzą skandaliczną kreację pozorowanej rzeczywistości. Politycy – z wyjątkiem niektórych, w zasadzie w pełni zawiedli.

 

Źródło: Obserwator polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 styczeń 2017 09:49
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka To nie prawda że mamy do czynienia z wzrostem ksenofobii w Polsce