Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Komorowski o Wołyniu: „To było dawno”
Kategoria: Publicystyka   Poniedziałek, 30 styczeń 2017 08:30 Autor: admin

Komorowski o Wołyniu: „To było dawno”

Na antenie Polsat News razem z Leszkiem Millerem Komorowski rozmawiał na temat stosunków polsko-ukraińskich. Słowa, które wypowiedział pod koniec programu, wielu widzów wprawiły w osłupienie.

W programie poruszona została kwestia profanacji polskich grobów na cmentarzu w Bykowni. Zdaniem Komorowskiego wszystkiemu winien jest PiS. „Fakt, że mamy teraz gorszą relację z Europą, wpływa na politykę Ukrainy wobec Polski” – stwierdził Komorowski.

Innego zdania był natomiast Leszek Miller, który zakwestionował jego słowa. „Nie zapominajmy o mnożących się przypadkach dewastacji polskich pomników na Ukrainie, co bierze się z procesu wychowania młodzieży ukraińskiej, gdzie spotkania byłych żołnierzy SS Galizien urastają do rangi uroczystości narodowej. To wszystko się dzieję za przyzwoleniem władz ukraińskich i powinno spotkać się z protestem władz polskich” – powiedział Miller.

Na zakończenie programu można było usłyszeć krótką wymianę zdań między politykami. „Mówimy przecież o ludobójstwie” – zaznaczył Miller. „Ale to było dawno temu” – odparł Komorowski. To się nazywa pogarda dla ofiar. Czy można wyobrazić sobie podobną wypowiedzieć jakiegoś polityka o holokauście?

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(19 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 styczeń 2017 13:12
alexjones.pl Informacje z Polski Publicystyka Komorowski o Wołyniu: „To było dawno”